Skip to content Skip to navigation
sportowy samochód abarth 124 rally

ZWYCIĘSKI ABARTH 124 RALLY!

Coraz bliżej finału Rajdowych Mistrzostw Europy. Abarth 124 Rally zdobywa swoje pierwsze zwycięstwo w klasie samochodów 2WD w wyścigu Rally Villa de Adeje!

Po niedawnym sukcesie podczas Rally Islas Canarias, hiszpańskiego rajdu wliczającego się do mistrzostw Europy, zespół SMC Junior Motorsport ukończył z sukcesem Rally Villa de Adeje. Niemała w tym zasługa Abartha 124 Rally, za sprawą którego zespół wygrał kilka odcinków specjalnych w klasie 2WD.  

Zawodnikom z Madrytu przewodził Gonzalo Martín de Andrés, a na ziemi wsparcia udzielali mu rajdowi menadżerowie Abartha, Mauricio Gonzalvo i Andrea Barbieri. Kierowca Álvaro Muñiz Mora, pilot Antonio Solórzano oraz cały zespół SMC Junior Motorsport podczas dwóch etapów rajdu w Adeje dostarczyli niesamowitych sportowych emocji na najwyższym poziomie.   

Abarth 124 był niezrównany od momentu startu aż po samą linię mety. Model zaprezentował swój potencjał w pełni, osiągając najlepsze wyniki w 12 odcinkach czasowych, porównywalne z samochodami zaklasyfikowanymi do wyższych kategorii pod względem możliwości.   

Sukces w Rajdowych Mistrzostwach Hiszpanii spowodował awans zespołu na 10. pozycję w klasyfikacji generalnej. Wynik ten imponuje jeszcze bardziej, zważywszy na to, że Abarth uczestniczył zaledwie w trzech rundach, co odzwierciedla niesamowite mechaniczne zaplecze marki spod znaku Skorpiona oraz imponujące umiejętności zespołu SMC Junior Motorsport.