Skip to content Skip to navigation
0% EMISSIONS, 100% FUN.

Od 1949 roku nieustannie dążymy do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, które doprowadziły nas do świata elektromobilności. Przyświeca nam jednak idea, z której nie zamierzamy zrezygnować: Abarth to osiągi, adrenalina i zabawa.

W imię tej zasady stworzyliśmy najbardziej abarthowy ze wszystkich Abarthów. Model, który jest w stanie osiągnąć 100 km/h w 7 sekund oraz zapewnić Ci niepowtarzalne sportowe doznania i bezkonkurencyjne wrażenia z jazdy. To samochód, który przenosi zrównoważony rozwój na jeszcze wyższy poziom. Wykorzystaj moc i moment obrotowy jak nigdy wcześniej!

LOWER COSTS, HIGHER EFFECTS

NIŻSZE KOSZTY,
LEPSZE EFEKTY

Korzystny wybór
Elektryczny silnik nowego Abartha 500e nie posiada cylindrów, filtrów paliwa i cząstek stałych, pomp paliwa i oleju, świec zapłonowych, oraz systemów oczyszczania spalin. W praktyce oznacza to niższe koszty serwisowe niż w przypadku modeli spalinowych. Aby utrzymać samochód w jak najlepszym stanie, wystarczy, że co jakiś czas wymienisz w nim części eksploatacyjne, takie jak opony, filtr kabinowy czy hamulce. Dodatkowo przy zakupie otrzymujesz gwarancję na akumulator na 8 lat lub 160 000 km, więc bez żadnych obaw możesz zacząć cieszyć się swoim nowym Abarthem!

IT’S EASY TO HAVE FUN

PRZYJEMNOŚĆ
JEST PROSTA

Nowy Abarth 500e został wyposażony w innowacyjny system łączności, dzięki któremu nawet wyjątkowo długa podróż przebiegnie bez żadnych problemów. Inteligentne oprogramowanie automatycznie zaplanuje dla Ciebie optymalną trasę z przystankami na ładowanie. Dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym o mocy 85 kW, wystarczy około 5 minut, aby naładować akumulator na potrzeby dziennego przebiegu (50 km) i zaledwie 35 minut do stanu 80% pełnego naładowania. A przecież często dłużej zajmuje nam sam wybór miejsca, do którego chcemy się udać!

THE AUTONOMY FACTORS

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE
NA ZASIĘG

Prędkość
W trakcie jazdy po autostradzie ze stałą prędkością 130 km/h, zasięg samochodu elektrycznego zmniejsza się prawie o połowę w porównaniu z zasięgiem z cyklu mieszanego WLTP. Tymczasem przy stałej prędkości jazdy po mieście zasięg może zostać wydłużony w stosunku do cyklu mieszanego WLTP.

Styl jazdy
Płynne przyspieszanie i gładkie hamowanie zmniejsza zużycie energii, a umiejętne korzystanie z jazdy przy użyciu jednego pedału (polegającej na używaniu pedału gazu zarówno do przyspieszania, jak i zwalniania) potęguje efekt hamowania regeneracyjnego. Połączenie tych czynników pozwala zoptymalizować zasięg nawet do 20%.

Temperatura
Temperatury zewnętrzne, ogrzewanie lub klimatyzacja mogą zmienić potencjalny zasięg nawet o 40% (w zależności od pory roku i wymaganego komfortu cieplnego w kabinie samochodu). Wstępne ogrzewanie wnętrza, gdy Twój samochód jest nadal podłączony do prądu, to kolejne skuteczne rozwiązanie do poprawy zasięgu.

YOUR PRIVATE CHARGING POINT

DOMOWE STACJE
ŁADOWANIA

easyWallbox - Twój własny punkt ładowania w domu.
Ładowarkami easyWallbox to łatwe w obsłudze rozwiązanie typu „Plug&Play”, które nie wymaga profesjonalnej instalacji. Możesz nią zarządzać za pomocą aplikacji eSolutions Charging. Dodatkowo wyposażono ją w czujnik Dynamic Power Management (DPM), który zapobiega przerwom w dostawie energii w domu. Po zwiększeniu mocy ładowania nawet do 7,4 kW, (w tym przypadku wymagany jest jednak montaż przez profesjonalistów) Twój nowy Abarth naładuje się w mniej niż 4 godziny.

eProWallbox to idealne urządzenie do optymalizacji ładowania.
Dzięki aplikacji i wbudowanej technologii RFID w szybki i łatwy sposób rozpoczniesz cały proces ładowania. Dodatkowo eProWallbox wyposażono w czujnik Dynamic Power Management (DPM), który pozwala dostarczyć maksymalną moc dostępną w domu, eliminując jednocześnie możliwość przerwy w dostawie prądu.

FAQ

Prezentowane zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy.