Skip to content Skip to navigation

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Wybór, który szanuje środowisko i zwiększa wydajność.

SPRAWDŹ

RADOŚĆ JAZDY NAPĘDZANA NOWĄ ENERGIĄ

7 sekund. Tyle tylko potrzeba, by całkowicie się zakochać w nowym Abarcie 500, najszybszym elektrycznym samochodzie miejskim* łączącym osiągi Skorpiona z innowacyjnym napędem elektrycznym, który pozwala osiągnąć prędkość 100 km/h, zanim zdążysz się zorientować.

*1 s krótsze przyspieszenie od 20 do 40 km/h niż jego benzynowy odpowiednik (50% szybciej); 1 s krótsze przyspieszenie od 40 do 60 km/h niż jego benzynowy odpowiednik; 1 s krótsze przyspieszenie od 60 do 100 km/h niż jego benzynowy odpowiednik (20% szybciej).

PROWADŹ SAMOCHÓD WEDŁUG TWOICH WŁASNYCH ZASAD

Specjalne tryby jazdy: Turismo, Scorpion Street i Scorpion Track dopasują się do Twojego indywidualnego stylu jazdy. W każdej chwili dają Ci wolność w zakresie doboru sportowych ustawień i uwolnienia mocy Twojego Abartha, zapewniając wyjątkową przyjemność z jazdy.

USŁYSZ DŹWIĘK SPORTOWYCH OSIĄGÓW

Daj się porwać brzmieniu nowego generatora dźwięku, który przywołuje klasyczny, gardłowy ryk Abartha, czyniąc go jeszcze potężniejszym i bardziej kultowym. Kiedy tylko chcesz, możesz go włączyć lub wyłączyć, ale dzięki temu innowacyjnemu systemowi dźwiękowemu przyjemność z jazdy pozostaje zawsze włączona.

PO PROSTU ELEKTRYZUJĄCY

Nowy podpis Skorpiona to nie „tylko zwykła sygnatura”. To połączenie osiągów z innowacją, zabawy ze zrównoważonym rozwojem. To dowód na to, że wnosimy nasz wkład w historię motoryzacji tak, jak czynimy to zawsze od 1949 roku.

KAŻDY SKORPION MA SWÓJ TRON

Nowy sportowy design foteli został wzbogacony wizerunkiem skorpiona, który wytłoczono na Alcantarze, wysokiej jakości materiale wywodzącym się z wyścigów nadającym wnętrzu ciemny sportowy wygląd. Najwyższy komfort zapewniają zintegrowane zagłówki z podobizną skorpiona wykonaną w technice laserowej.

POŁĄCZONY Z DROGĄ

Nowy Abarth 500 jest wyposażony w ekskluzywne 18-calowe felgi aluminiowe w kolorze Szarym Titanium z diamentowym szlifem, które scalają samochód z drogą, dzięki swym wyjątkowym walorom i agresywnemu wzornictwu. Są po prostu niepowtarzalne!

POPRAWIAJ SWOJE OSIĄGI

Przenieś swoją jazdę na wyższy poziom, dzięki systemowi multimedialnemu Uconnect™ z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25-cala, szerokim i zaawansowanym technologicznie wyświetlaczem z ekscytującą grafiką. Korzystając ze specjalnych stron Performance, możesz śledzić swoje osiągi, uwalniając całą radość z jazdy.

TECHNOLOGIA W ZASIĘGU RĘKI

Nowy Abarth 500e jest kompatybilny z systemem Apple CarPlay.  Podłącz swojego iPhone’a do 10,25-calowego wyświetlacza Uconnect™ i steruj bezprzewodowo systemem Apple CarPlay za pośrednictwem asystenta głosowego Siri lub ekranu dotykowego.  Zarządzaj aplikacjami, kontaktami, nawigacją lub muzyką za pomocą ekranu dotykowego. Wszystko czego potrzebujesz jest w zasięgu ręki!

* CarPlay, iPhone oraz Siri są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Apple inc.
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o kompatybilnych urządzeniach.

TECHNOLOGIA W ZASIĘGU RĘKI

Nowy Abarth 500e jest kompatybilny z systemem Android Auto™:  może łączyć się bezprzewodowo z kompatybilnymi smartfonami. Po podłączeniu smartfona do systemu w samochodzie, łatwy w obsłudze interfejs wyświetli Twoje aplikacje na 10,25-calowym wyświetlaczu systemu Uconnect™. Za pomocą ekranu dotykowego możesz bezpiecznie sterować muzyką, wykonywać połączenia, a dzięki Mapom Google otrzymywać wskazówki dojazdu i informacje o ruchu w czasie rzeczywistym.

Google, Google Play, Android Auto są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Google LLC.
• Aby korzystać z Android Auto na wyświetlaczu samochodowym, potrzebujesz systemu samochodowego zgodnego z Android Auto, telefonu z Androidem 5.0 lub nowszym oraz aplikacji Android Auto. Aby korzystać z Android Auto Wireless, musisz mieć jeden z poniższych:
• Dowolny smartfon z systemem Android 11.0 i siecią Wi-Fi 5 GHz. W Unii Europejskiej smartfony muszą spełniać dodatkowe wymogi regulacyjne, aby móc korzystać z sieci Wi-Fi 5 GHz w samochodzie.
• Smartfon Google lub Samsung z systemem Android 10.0.
• Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 + lub telefon Note 8 z systemem Android 9.0.
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o kompatybilnych urządzeniach.

WIĘCEJ ZABAWY, WIĘCEJ BEZPIECZEŃSTWA

Dzięki zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy (ADAS) obejmującym: system autonomicznego hamowania awaryjnego, system kontroli pasa ruchu, system wykrywania zmęczenia kierowcy, funkcję rozpoznawania znakach drogowych, system monitorowania martwego pola, tempomat i połączenie alarmowe E-call, w które został wyposażony nowy Abarth 500, możesz czerpać przyjemność z jazdy nie rezygnując z bezpieczeństwa.

NAŁADOWANY OSIĄGAMI

Dzięki Abarthowi i trybom ładowania, w które został wyposażony, łatwo jest się cieszyć prawdziwą i niekończącą się zabawą.

Jesteś w domu? Podłącz swojego Abartha do domowego gniazdka. Jesteś daleko? Podłącz go do publicznej stacji ładowania. Spieszysz się? Użyj metody szybkiego ładowania, aby uzyskać 80% zasięgu w zaledwie 35 minut!

JEDEN WYSTARCZY

Aktywując tryb Turismo lub Scorpion Street, wystarczy jeden pedał, aby doświadczyć najwyższych osiągów. Za każdym razem, gdy podnosisz nogę, samochód zwalnia i odzyskuje energię kinetyczną, która jest przekształcana w energię elektryczną w celu naładowania akumulatora: w skrócie, jest to jedyny przypadek, w którym lubimy zwalniać.

WYŻSZA MOC ZABAWY

Pod ostrymi liniami maski nowy Abarth 500e skrywa potężny w 100% elektryczny silnik o mocy 113,7 kW. Silnik został połączony z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 42 kWh, który zmniejsza emisję spalin i zwiększa radość z jazdy. Błyskawiczny moment obrotowy 235 Nm sprawia, że w mgnieniu oka możesz doładować swojego Skorpiona, by doświadczać porywającego przyspieszenia i poczuć przypływ adrenaliny przy każdym ekscytującym zwrocie akcji.

BĄDŹ W KONTAKCIE Z OSIĄGAMI

BĄDŹ W KONTAKCIE
Z OSIĄGAMI

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata elektrycznego Abartha.

ZAPISZ SIĘ

DANE techniczne

NAPĘD

Rodzaj silnika Silnik elektryczny z magnesami trwałymi

Moc Maksymalna 154 KM (113kW)

Maksymalny moment obrotowy 235 Nm

SKRZYNIA BIEGÓW Przekładnia o jednym przełożeniu

AKUMULATOR

Pojemność 42 kWh

Technologia Litowo-jonowy

Czas ładowania 3 kW gniazdo domowe, prąd zmienny (0-100%) - MODE 2: 15h 15min

11 kW stacja ładowania, prąd zmienny (0-100%) - MODE 3: 4h 15min

85 kW szybkie ładowanie, prąd stały (0-80%) - MODE 4: 35min

KONTROLA

ZAWIESZENIE

Przód: Kolumny MacPhersona z amortyzatorami teleskopowymi

Tył: Belka skrętna z amortyzatorami teleskopowymi

HAMULCE

Przód: Tarczowe wentylowane Ø 281 x 26

Tył: Tarczowe Ø 278 x 12

KOŁA

18'' felgi aluminiowe z oponami 205/40 R18

OSIĄGI

Maksymalna prędkość 155 km/h (ograniczona elektronicznie)

Przyspieszenie 0-100 km/h 7 s*
* Przy poziomie naładowania akumulatora >90%

Prezentowane zdjęcia mają wyłącznie charakter poglądowy. Samochód nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Rozpoczęcie przyjmowania zamówień na rynku polskim planowane jest na marzec 2023 roku.

Naklejki boczne są sprzedawane oddzielnie jako akcesoria Mopar.