Skip to content Skip to navigation

FINAŁ TROFEO ABARTH 124 RALLY SELENIA

Sycylijczyk Andrea Nucita wspólnie z Marco Vozzo odniósł zwycięstwo w rajdzie Rally 2 Valli, ostatnim wyścigu z serii Trofeo Abarth 124 rally Selenia. Nucita zwyciężył w kategorii R-GT i zajął świetne 7. miejsce, wyprzedzając wszystkie inne samochody z napędem na dwa koła.

ZWYCIĘSTWO NUCITY W OSTATNIM RAJDZIE TROFEO ABARTH 124 RALLY SELENIA

Zwycięstwo Nucity przerwało pasmo sukcesów Fabrizia Andolfiego Juniora, dotychczasowego championa Trofeo Abarth 124 rally Selenia z 6 sukcesami na 6 odbytych do tej pory rajdów. Zwycięstwa te umożliwiły Andolfiemu również zajęcie pierwszego miejsca we włoskich mistrzostwach w klasie R-GT. W rajdzie 2 Valli Andolfi z Elia Ungaro jako pierwszy ukończył pierwszy wyścig, lecz podczas drugiego dnia rajdu koło jego samochodu zostało przebite. Zawodnik kontynuuował rajd za Nucitą i zaprezentował świetne możliwości Abartha 124 rally, którym ukończył wszystkie 7 rajdów trofeum z serii oraz zawody w San Marino, liczący się do rajdowych mistrzostw Włoch.

Nawet mimo opóźnienia na końcu drugiego rajdu, młody kierowca Andrea Modanesi z Brescii, wraz z Andreą Albertinim uplasował się w kategorii „Poniżej 23” (Under 23). Z kolei zespół kategorii “Poniżej 35” (Under 35) z rajdu Italia Talent uformowany przez Nicola Schileo i Gianguida Furnariego otarł się o linię mety. Drużyna ta miała do dyspozycji Abartha 500 R3T i zjechali oni z trasy na trzy okrążenia przed końcem.

Z kolei w Czechach Abarth Agrotec team za kierownicą Abartha 124 rally zaliczył świetny debiut podczas rajdu Rally Vsetin. Martin Rada i Jugas Jaroslav ukończyli wyścig poprawiając swoje dotychczasowe wyniki i ustanowili kolejne wyzwanie na następny sezon.