Skip to content Skip to navigation

NAGRODA SPORT AUTO 2017

Abarth 695 biposto otrzymał od niemieckich czytelników nagrodę „Sport Auto Award 2017” w kategorii samochodów sportowych. To najmocniejsza jednostka produkcji seryjnej w portfolio marki.

ABARTH ZDOBYWA NAGRODĘ „SPORT AUTO AWARD 2017” W NIEMCZECH

W tegorocznej, 25. edycji „Sport Auto Award 2017” wzięły udział 234 modele, które rywalizowały między sobą w 25 kategoriach. Łącznie aż 13,211 czytelników oddawało głosy na swoich motoryzacyjnych faworytów. Do gustu przypadła im zwłaszcza najmocniejsza jednostka znajdująca się w seryjnej produkcji marki z logo Skorpiona – Abarth 695 biposto, który zwyciężył w kategorii samochodów sportowych.

Samochód z logo Skorpiona o mocy 139 kW (190 KM), zawierający wiele licznych komponentów wyścigowych wzniósł się na wyżyny popularności i został faworytem czytelników magazynu „Sport Auto”. To najbardziej ekstremalny i najpotężniejszy Abarth produkcji seryjnej, kiedykolwiek importowany w kategorii „małych standardowych samochodów”.

Z turbodoładowanym silnikiem o mocy 190 koni mechanicznych i mnóstwem wyścigowego wyposażenia Abarth 695 biposto zajął drugie miejsce w generalnym rankingu w swojej kategorii, pokonując wielu niemieckich konkurentów. Zwycięstwo w tym segmencie jest kolejnym potwierdzeniem słuszności obranej przez markę strategii tworzenia samochodów wyścigowych dostępnych w standardowej produkcji seryjnej.

Nieprzypadkowo Abarth 695 biposto zbliża się bliżej w stronę samochodu wyścigowego do jazdy po ulicy niż jakikolwiek wcześniejszy model z logo Skorpiona. 1,4-litrowy turbodoładowany silnik dostarcza 190 KM przy 5750 obrotach na minutę. Włoski two-seater waży 997 kg, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.

Doświadczenie marki przy produkcji pojazdów wykorzystywanych w motorsporcie i unikalne know-how widoczne jest również w aerodynamicznych właściwościach samochodu, na które składają się komponenty z włókna węglowego, okna boczne wykonane z poliwęglanu (opcjonalnie), a także system wydechowy opracowany we współpracy z marką Akrapovic, będącą liderem w produkcji części do samochodów wyścigowych. Do tego bardzo wydajne hamulce Brembo oraz regulowanej wysokości sportowe zawieszenie z 18-calowymi felgami ze stali lekkiej.

Czysta funkcjonalność jest widoczna także w kokpicie modelu. Kierowcy i pasażerowie mogą cieszyć się ekstremalną przyczepnością siedzeń wyścigowych „Abarth Corsa by Sabelt®” z czterostopniową regulacją pasów bezpieczeństwa.

Umiejscowiona za siedzeniami tytanowa rozpórka polepsza sztywność skrętną całego samochodu, do której dodatkowo zamontowano pojemnik na kaski.

Motorsportowe geny Abartha 695 biposto są doskonale widocznie również w przekładni skrzyni biegów. Jako światowy lider wśród samochodów sportowych, model oferuje dostępną na żądanie pięciostopniową skrzynię biegów typu „dog-ring”, czyli znana z aut wyczynowych tzw. kłowa skrzynia biegów. Funkcja ta pozwala doświadczonym kierowcom na szybką zmianę biegów bez używania sprzęgła. Skrzynia biegów jest połączona z mechaniczną blokadą mechanizmu różnicowego dla optymalnego napędu. Technologia ta daje Abarthowi 695 biposto perfekcyjne połączenie wysokich osiągów na drodze z duszą samochodu wyścigowego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA POBIERZ KATALOG