Skip to content Skip to navigation

ABARTH 124 RALLY: ZWYCIĘSTWO NA ASFALCIE W HISZPANII

Abarth 124 rally zajął pierwsze miejsce w rajdzie w Asturie i objął prowadzenie w kategorii pojazdów z napędem na dwa koła w rajdach po asfalcie w Hiszpanii oraz w kategorii R-GT.

ABARTH 124 RALLY: KOLEJNE ZWYCIĘSTWO, TYM RAZEM W ASTURIE

Nieposkromiony Skorpion znów triumfuje w ekscytującym stylu. Abarth 124 rally zajął pierwsze miejsce w niezwykle wymagającym wyścigu w Asturie. Co więcej, prowadzi on również w kategorii pojazdów z napędem na dwa koła w rajdach po asfalcie w Hiszpanii.  

Dzięki sukcesowi w Rally Villa de Llanes Abarth 124 rally należący do zespołu SMC Junior Motorsport objął prowadzenie w kategorii pojazdów z napędem na dwa koła podczas rajdów asfaltowych w Hiszpanii. Skorpiona do zwycięstwa poprowadzili Alvaro Muniz oraz Antonio Solorzano.

Podczas tego trudnego rajdu, początkowo po suchym asfalcie, a następnie wśród popołudniowych burz, Abarth 124 rally zademonstrował pełnię swojego rywalizacyjnego ducha. Model wysunął się na prowadzenie w kategorii pojazdów z napędem na dwa koła oraz w kategorii R-GT. Łącznie auto spod znaku Skorpiona zdobyło aż 7 zwycięstw na 10 możliwych, zostawiając w tyle każdego przeciwnika.

To zwycięstwo, wraz z wygranymi w Adeje i Ourense, stawia Abartha wśród faworytów do sukcesu w mistrzostwach, na dwa rajdy przed końcem sezonu: rajdem w La Nucii (4-5 listopada) oraz rajdem w Madrycie (25-26 listopada).  

W swoim pierwszym sezonie wyścigowym Abarth 124 rally zaprezentował się jako mocny konkurent ze swoim zwycięstwem we Włoszech w rally R-GT na dwa rajdy przed końcem sezonu z Fabrizio Andolfim za kierownicą, który poprowadził Abartha do zwycięstwa również w rankingu Selenia.  

Z kolei w pierwszych międzynarodowych mistrzowstach FIA GT dumnie prezentujący odznakę Skorpiona Abarth zdobył trzy wielkie zwycięstwa w ostatnim wyścigu Roma Capitale.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA POBIERZ KATALOG