Skip to content Skip to navigation

SUKCES ABARTHA 124 W HISZPANII

Za nami pierwszy sezon wyściowy Abartha 124 rally, podczas którego model ten zdobył dwa tytuły narodowe w kategorii GT. To był niezwykle wartościowy okres, w którym Abarth 124 ponownie udowodnił swoją formę i pozwolił marce spod znaku Skorpiona na nowo stanąć w ramach motorsportowej rywalizacji.

SUKCES ABARTHA 124 W HISZPANII

Podczas swojego pierwszego sezonu wyścigowego Abarth 124 zdobył dwa tytuły narodowe w kategorii GT. Po sukcesie Fabrizia Andolfiego Juniora we Włoszech, Abarth 124 rally z zespołu SMC Junior motorsport team, za kierownicą którego zasiedli Alvardo Muniz oraz Antonio Solorzano, zdobył trofeum GT podczas hiszpańskiego rajdu Spanish Rally Asfalto Championship.

  Podczas wyścigu w Madrycie, będącego zarazem ostatnim rajdem w sezonie, hiszpański zespół potwierdził wielką przewagę konkurencyjną Abartha 124 rally z 8. miejscem w generalnej klasyfikacji i 2. miejscem w kategorii samochodów z napędem na 2 koła.

  Trzeci najlepszy czas był bardzo ważny w ostatnim etapie podczas pokonywania toru Circuito del Jarama z wieloma trudnymi, wąskimi i ciasnymi zakrętami, w której to trasie Abarth 124 rally przewyższył wiele modeli z napędem na wszystkie koła.

  Finalnie hiszpański zespół uzyskał pozytywny wynik. Jego uczestnicy łącznie wzięli udział w 10 rajdach (Kordoba, Gran Canaria, Teneryfa, Ourense, Ferrol, Oviedo Llanes, Santander, Alicante i Madryt). Podczas każdego z nich Abarth 124 rally zachwycał publiczność, a przede wszystkim pozwolił marce ze znakiem Skorpiona znów wrócić do świata rajdów samochodowych

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA POBIERZ KATALOG