Skip to content Skip to navigation

Siódme zwycięstwo Abartha 595 w plebiscycie „Best Cars 2022”

W tegorocznym (organizowanym już po raz 46.) konkursie „Best Cars” wzięło udział ponad 100 tys. czytelników niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport”. Co czwarty z nich uznał Abartha 595 za „Najlepszy samochód” w kategorii „Samochody mini/Importowane”. Był to siódmy z rzędu triumf marki spod znaku Skorpiona w tym głosowaniu, co nikogo nie powinno dziwić, gdyż w DNA Abartha wpisane są osiągi i styl.

Co więcej – w polskiej, 28. już edycji plebiscytu „Best Cars” Abarth również stanął na najwyższym miejscu podium. W kategorii „Najlepszy samochód najmniejszy roku 2022” zwyciężył Abarth F595/695!

Dumą napawa nas fakt takiej popularności samochodów z logiem Skorpiona, a także najwyższe oceny otrzymywane przez profesjonalistów, jak i kierowców. Przyznana nagroda poszerza i tak już niezwykle długą listę wyróżnień i sukcesów modeli 595 i 695. A tegoroczny sukces jest z pewnością zasługą dwóch nowości z 2021 roku: Abartha F595 i Abartha 695 Esseesse.

Pierwszy z nich, będąc wyrazem hołdu dla bolidu „Formula Italia” stworzonego przez Carlo Abartha w 1971 roku, skierowany jest do najmłodszej grupy entuzjastów marki z logo Skorpiona, poszukujących osiągów i nowoczesnej technologii. Specjalnie dla nich ten model został wyposażony w potężny silnik 1.4 T-jet o mocy 165 KM, z którego wywodzi się silnik używany w bolidach Formuły 4. Więcej informacji o modelu pod następującym linkiem.

Natomiast Abarth 695 Esseesse to limitowana edycja, zainspirowana modelem z 1964 roku o tej samej nazwie. Łączy w sobie ekskluzywność i sportowy charakter, o czym świadczy aluminiowa pokrywa silnika, która obniża wagę samochodu i zmienia rozkład masy, a także regulowany spojler, poprawiający aerodynamikę. Więcej informacji o modelu pod następującym linkiem.

Już dziś dowiedz się, na co stać Abartha 595, usiądź za jego kierownicą i przekonaj się o jego wyjątkowych możliwościach. Sprawdź formy kontaktu z nami oraz możliwości zakupu samochodu na https://salon.abarth.pl/