Skip to content Skip to navigation

SPIDER NA 55. RAJDZIE BARBÓRKI

Za nami 55. edycja wydarzenia, na które czekała cała rajdowa Polska! Tegoroczny rajd Barbórka w niesamowitym stylu zainaugurował Abarth 124 spider. Podczas krótkiej, lecz niezwykle widowiskowej rywalizacji mogliśmy też podziwiać inne modele z logo Skorpiona.

SPIDER NA 55. RAJDZIE BARBÓRKI

Donośny ryk silników, zapach palonej gumy w powietrzu, widowiskowe poślizgi i jedyne w swoim rodzaju emocje... Tak wyglądało zwieńczenie wymagającego sezonu 2017 w sportach motorowych. Do rywalizacji w tegorocznym, 55. rajdzie Barbórka stanęło ponad 100 załóg. Wśród nich nie mogło zabraknąć nieposkromionych samochodów z logo Abarth!  

Rajd Barbórka, organizowany przez Automobilklub Polski, jest wydarzeniem zwieńczającym i podsumowującym sezon wyścigowy w Polsce. To zarazem największe takie motoryzacyjne wydarzenie w stolicy. Rajd ten co roku przyciąga czołówkę polskich kierowców rajdowych, znanych zawodników z całego świata oraz liczną rzeszę kibiców!

  W barbórkowym harmonogramie po raz pierwszy pojawił się odcinek specjalny na Torze Modlin. To jednak nie koniec nowości. W tym roku nie został rozegrany rajd Barbórka Legend z oddzielną klasyfikacją. W zamian pojawiły się nowe klasy – Barbórka R1, R2, R3 oraz Legendy L1, L2 i L3 – rajd pojazdów historycznych.  

Na pięciu odcinkach specjalnych, które znajdowały się zarówno na Torze Modlin, jak i na terenie Autodromu Bemowo każdy z zawodników miał do pokonania podwójną pętlę. Rajd Barbórka zwieńczyła kultowa już rywalizacja w Kryterium Asów na ulicy Karowej, nie wliczająca się do klasyfikacji generalnej.

  Zwycięzcą rajdu – już po raz piąty z rzędu został trzykrotny rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem. Zwycięzcy byli najszybsi na wszystkich pięciu odcinkach specjalnych. Drugie miejsce zajął Filip Nivette, a trzecie wywalczył Francuz Bryan Bouffier.  

Rajd Barbórka to krótki rajd, lecz wymagający wielkiej precyzji. Ten niezwykle emocjonujący wyścig jak co roku ściągnął tłumy kibiców i miłośników motoryzacji. Poza Abarthem 124, który w imponującym stylu zainaugurował Kryterium Asów, wielbiciele nieposkromionych aut z logo Skorpiona na masce mogli przyjrzeć się w akcji modelom takim jak m.in. Abarth 595 czy Abarth 500 OPEN 2WD.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERAPOBIERZ KATALOG