Skip to content Skip to navigation

Pojedynek mistrzów za kierownicą nowego Abartha 695 70°Anniversario.

Pojedynek mistrzów za kierownicą nowego Abartha 695 70°Anniversario. Plany marki dotyczące rajdów w 2020 roku

Andrea Nucita, zwycięzca Rajdowego Pucharu Abartha 2019 oraz Dennis Hauger, zwycięzca włoskich Mistrzostw F4 Championship powered by Abarth 2019 zasiedli za kierownicą samochodu Abartha 695 70°Anniversario i stanęli do walki o tytuł „Champion of Champions Abarth 2019”.

Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Mistrzowie ścigali się zarówno na torze wyścigowym, jak i na nawierzchni szutrowej. Samochód marki Abarth udowodnił, że jest w stanie dostosować się do akrobatycznej jazdy Nucity, jak i do tej bardziej eleganckiej w wykonaniu Haugera.

Emocjonująca rywalizacja kierowców zakończyła się niespodziewanym remisem. Obaj zostali uhonorowani tytułem „Champion of Champions”.

Rozpoczęły się zapisy na drugi Rajdowy Puchar Abartha*. Zostanie on rozegrany w ramach Mistrzostw Europy ERC, a kierowcy będą rywalizować za kierownicą samochodu Abarth 124 rally. Przewidziana łączna pula nagród to 210 tysięcy euro. Zostanie ona podzielona na sześć prestiżowych wydarzeń z kalendarza FIA-ERC 2020 w tym również Rajd Polski, który odbędzie się w dniach 26-28 maja 2020 roku.

Abarth będzie również wspierał prywatne zespoły na torze wyścigowym, gdzie obecni będą inżynierowie i technicy. Zapewnią oni nie tylko części zamienne na pitstopach, ale także usługę Abarth Hospitality.

W 2020 roku marka Abarth będzie wyłącznym dostawcą silników Formuły 4 do 7. edycji włoskich Mistrzostw F4 Championship powered by Abarth i 6. edycji niemieckich Mistrzostw ADAC F4 Championship powered by Abarth.

Włoski sezon Formuły 4 rozpocznie się 17 maja w Monza i obejmować będzie siedem spotkań po trzy wyścigi każde. Mistrzostwa Niemiec Formuły 4 rozpoczną się z kolei 26 kwietnia na torze w Oschersleben i również będą obejmowały siedem spotkań.

* Podlega zatwierdzeniu przez FIA WMSC.

Jeśli chcesz poznać możliwości samochodu Abartha 695 70°Anniversario wejdź na https://www.abarth.pl/abarth-695-70-lat

Więcej informacji na temat wielokrotnie nagradzanej gamy samochodów Abarth na stronie www.abarth.pl