Skip to content Skip to navigationLEGENDARNY ABARTH 124 SPIDER POWRACA!

Za nami kolejna, 101. edycja najstarszego długodystansowego wyścigu Targa Florio. Abarth po raz kolejny był głównym sponsorem wydarzenia.

Abarth 124 Spider na 101. edycji Targa Florio – powrót legendy!

Za nami kolejna, 101. edycja najstarszego, długodystansowego wyścigu Targa Florio. Abarth po raz kolejny był głównym sponsorem wydarzenia. Od 20 do 23 kwietnia sycylijskie Palermo przekształciło się w prawdziwą rajdową stolicę. Na Piazza Verdi zostały wyeksponowane 3 zabytkowe modele marki: Abarth 124 spider, Abarth 595 Pista oraz Abarth Competizione.

W tym roku „Cursa” czyli „wyścig”, będący ikoną Włoch, a przede wszystkim samej Sycylii, wkroczył w drugi wiek swojego istnienia. Pamiętajmy przy tym, że to rajd uliczny, rozgrywający się w przestrzeni miejskiej, a nie na wydzielonym torze wyścigowym.

Główny event składał się z kilku ekscytujących części: wyścigu Targa Florio Rally, historycznego rajdu Targa Florio Historic Rally oraz rajdu zabytkowymi samochodami Targa Florio Classic.

Wyjątkowym widowiskiem był rajd Abarth 124 Selenia Rally Trophy, którego trzecie okrążenie stanowiło eliminację do rajdowych mistrzostw Włoch.

Kolejną gratką dla fanów marki, przyciągającą tłumy, była wystawa historycznych samochodów spod znaku Skorpiona z modelem Abarth 124 spider na czele. 124 spider to jeden z pierwszych samochodów wyścigowych, z racji swojej historii oraz niesamowitych osiągów, niezwykle związany z tym wydarzeniem.

Rajd Targa Florio powstał z inicjatywy niezwykle utalentowanego Vincenzo Florio, który oprócz motoryzacyjnego zapału miał jednocześnie ducha przedsiębiorcy. Sława wyścigu szybko się rozprzestrzeniła na cały świat. Choć przez lata zmieniały się samochody, jak i sama trasa rajdu, pasja i emocje, jakie towarzyszą temu wydarzeniu, pozostają niezmienne.