Skip to content Skip to navigation

BEZKOMPROMISOWA MOC

Duża moc i ekstremalne osiągi niewiele znaczą, jeśli nie da się nad nimi zapanować. Turbosprężarka Garrett GT 1446 o stałej geometrii pozwala ograniczyć spływanie paliwa po ściankach układu paliwowego, gwarantując zawsze najlepsze osiągi.

EKSTREMALNE OSIĄGI

Dzięki silnikowi 1.4 T-Jet o mocy 180 KM z turbosprężarką Garrett i układem wydechowym Akrapovič, samochód posiada wyjątkowy stosunek masy do mocy wynoszący 5,9 kg/KM (moc właściwa 132 KM z 1 litra pojemności skokowej), co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,7 sekundy.

LEPSZE WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE

Większa zwrotność i stabilność. Lepsza przyczepność na drodze. Maksymalne bezpieczeństwo w każdych warunkach. Wszystko to za sprawą zawieszenia firmy Koni z technologią FSD (selektywnego tłumienia drgań), zaprojektowanego z myślą o bezpieczniejszej i bardziej ekscytującej jeździe.

WNĘTRZE PRZYGOTOWANE DO SPORTÓW SAMOCHODOWYCH

Fotele Sabelt Racing Carbon, dostępne w standardzie, zostały stworzone do jazdy sportowej. Poczuj jedność z drogą. Nowy 595 Esseesse posiada również nową gałkę dźwigni zmiany biegów z włókna węglowego i dwa nowe rodzaje deski rozdzielczej (czarny mat w standardzie lub opcjonalnie Alcantara), które dodatkowo umilą wrażenia z jazdy.

AGRESYWNY WYGLĄD DLA PRAWDZIWYCH SKORPIONÓW

Jeszcze więcej wyrafinowanej stylistyki za sprawą nowej gałki dźwigni zmiany biegów z włókna węglowego. Wszystko po to, by tchnąć jeszcze więcej sportowego ducha w 595 Esseesse.

PERSONALIZACJA NADWOZIA

Dodaj jeszcze więcej charakteru swojemu 595 Esseesse dzięki bocznym oklejeniom nadwozia, obudowom lusterek oraz przednim i tylnym nakładkom na zderzaki.

MAKSYMALNE OSIĄGI PRZY MAKSYMALNYM BEZPIECZEŃSTWIE

Najbardziej zaawansowana wiedza zdobyta na torach wyścigowych zostaje oddana do Twojej dyspozycji. Układ hamulcowy Brembo jest gotowy do natychmiastowego działania, dzięki stałym 4-tłoczkowym, aluminiowym zaciskom przednim i perforowanym, wentylowanym przednim tarczom hamulcowym.

DAJ SIĘ USŁYSZEĆ

Wydech Akrapovič można rozpoznać dzięki nowym tytanowym końcówkom (standardowo wykonanym z włókna węglowego) i niepowtarzalnemu dźwiękowi. Rozgość się za kierownicą 595 Esseesse i uwolnij basowe brzmienie, które oferuje wyłącznie 595. Zasmakuj ekstremalnych osiągów i daj się usłyszeć.

UWOLNIJ SWOJĄ SPORTOWĄ NATURĘ

Odsłoń bardziej agresywną stronę swojej osobowości, nadając Twojemu Abarthowi 595 Esseesse jeszcze więcej drapieżności dzięki 17-calowym felgom aluminiowym Supersport, standardowo w kolorze białym i opcjonalnie w czarnym, lub nowym, opcjonalnym felgom Montecarlo. Bezkompromisowy sportowy wygląd w stylu Abartha.

DANE TECHNICZNE

MOC

SILNIK

Typ silnika, pojemność skokowa, liczba cylindrów, liczba zaworów T-JET, 1368 cm³, rzędowy 4-cylindrowy , 4 zawory na cylinder

Moc maksymalna w KM (kW) przy obr./min 180 (132) / 5500

Maksymalny moment obrotowy (Nm) przy obr./min 250 / 3000 (w trybie Sport)

Turbosprężarka Garrett GT 1446

PRZEKŁADNIA, UKŁAD WYDECHOWY, FILTR POWIETRZA

Skrzynia biegów 5-biegowa manualna / 5-biegowa automatyczna-sekwencyjna

Układ wydechowy Układ wydechowy Akrapovič

Filtr powietrza Wysokowydajny filtr powietrza BMC

KONTROLA

Zawieszenie

Przód: kolumny MacPhersona ze stabilizatorem poprzecznym

Tył: belka skrętna ze stabilizatorem poprzecznym

USTAWIENIE

Obniżone sportowe zawieszenie

AMORTYZATORY

Przód: Koni z zaworem FSD (selektywnego tłumienia drgań)

Tył: Koni z zaworem FSD (selektywnego tłumienia drgań)

Układ hamulcowy

Przód: perforowane i wentylowane tarcze hamucowe o średnicy Ø 305 x 28 mm, 4-tłoczkowe, aluminiowe zaciski hamulcowe firmy Brembo

Tył: perforowane tarcze hamulcowe Ø 240 x 11 mm

KOŁA

Felgi aluminiowe 17” z oponami 205/40

OSIĄGI

OSIĄGI

Prędkość maksymalna 225 km/h

Przyspieszenie 0-100 km/h (s) 6,7 (skrzynia manualna) - 6,9 (automatyczna-sekwencyjna skrzynia biegów)

Stosunek masy do mocy 5,9 kg/KM

Zużycia paliwa w cyklu mieszanym (l/100 km) 6,3 (manualna skrzynia biegów) – 6,8 (automatyczna-sekwencyjna skrzynia biegów)

Zużycia paliwa w cyklu mieszanym (l/100 km) - Cabrio 6,3 (manualna skrzynia biegów) – 6,8 – 6,9 (automatyczna-sekwencyjna skrzynia biegów)

Emisja CO2 (g/km) 156 WLTP (manualna skrzynia biegów) – 160 – 161 WLTP (automatyczna-sekwencyjna skrzynia biegów)

Emisja CO2 (g/km) - Cabrio 156 WLTP (manualna skrzynia biegów) – 164 – 165 WLTP (automatyczna-sekwencyjna skrzynia biegów)

Norma emisji Euro 6D-Final

SPRAW BY RYKNĄŁ

Wyjątkowy dźwięk wydechu Akrapovič staje się częścią tożsamości serii 595. Wznieś się na wyżyny swoich możliwości i spraw by Cię usłyszano. Daj się uwieść dźwiękom Abartha 595 Esseesse i odsłoń swoją drapieżną stronę.

UWOLNIJ MOC

Ciesz się wolnością na drodze. Opuść dach, wrzuć bieg i rozpocznij zabawę. Wersja 595 Esseesse jest również dostępna jako cabrio z elektrycznie składanym miękkim dachem.