Skip to content Skip to navigation
sportowy samochód abarth 124 rally

Rywalizacja samochodów Abarth podczas Rajdu Lipawy i na torze Nürburgring.

Czesi Martin Rada i Jaroslav Jugas startujący Abarthem 124 Rally z teamu Agrotec wygrali drugą rundę Rajdowego Pucharu Abartha - Rajd Lipawy, rozgrywany na Łotwie. Jest on zaliczany do Mistrzostw Europy FIA ERC.

Na początku zawodów dominowali Polacy z Teamu Rallytechnology, Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, którzy objęli prowadzenie, ale wypadnięcie z drogi na ostatnim odcinku specjalnym zmusiło ich do wycofania się z wyścigu. Na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Andrea Mabellini, ex aequo z Czechem Radą.

Następną rundą Mistrzostw będzie Rajd Azorów zaplanowany na portugalskich wyspach od 17 do 19 września.

Wielkie emocje miały również miejsce na torze Nϋrburgring podczas trzech wyścigów drugiego etapu FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth, z których każdy miał innego zwycięzcę. W pierwszym z nich zwyciężył Włoch Gabriele Minì, wielki bohater Italian F4 Championship powered by Abarth, który wygrał z Brytyjczykiem Jonnym Edgarem i Finem Eliasem Seppanenem. W drugim wyścigu sukces odniósł Edgar, wyprzedzając Seppanena i Minìego, natomiast w trzecim wyścigu wygrał Niemiec Joshua Durksen, pokonując Amerykanina Jaka Crawforda i Minìego, który tym samym trzykrotnie stanął na podium.
W klasyfikacji generalnej mistrzostw Niemiec prowadzi Edgar ze 109 punktami, za nim Seppanen z 89 i Crawford z 69 punktami.

Następna runda FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth odbędzie się na torze w Hockenheim i jest zaplanowana od 18 do 20 września. Italian F4 Championship powered by Abarth odbędzie się z kolei w Imoli w dniach od 28 do 30 sierpnia.