Skip to content Skip to navigation

Ruszyły zapisy do Abarth Rally Cup 2019

Ruszyły zapisy do Abarth Rally Cup 2019. Liczące 6 wyścigów jednomarkowe mistrzostwa przepustką do prestiżowych Rajdowych Mistrzostw Europy 2019.

Rozpoczęły się zapisy do Abarth Rally Cup 2019, czyli jednomarkowych mistrzostw przeznaczonych dla kierowców, którzy wybiorą Abartha 124 rally, będących przepustką do Rajdowych Mistrzostw Europy 2019. W ramach klasyfikacji ERC2, Abarth Rally Cup 2019 będzie miał specjalną, własną klasyfikację. W ramach pucharu od wiosny do jesieni odbędzie się sześć wyścigów kwalifikujących się do Rajdowych Mistrzostw Europy w klasie R-GT. Co na pewno ucieszy fanów marki - jeden z nich odbędzie się już niebawem w Polsce. Poniżej kalendarium spotkań:

  • Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania), 2-4 maja, na nawierzchni asfaltowej;
  • Rajd Lipawy (Łotwa), 24-26 maja, na nawierzchni szutrowej;
  • Rajd Polski (Polska), 28-30 czerwca, na nawierzchni szutrowej;
  • Rally di Roma Capitale (Włochy), 19-21 lipca, na nawierzchni asfaltowej;
  • Barum Czech Rally Zlín (Czechy), 16-18 sierpnia, na nawierzchni asfaltowej;
  • Rajd Węgier (Węgry), 8-10 listopada, na nawierzchni asfaltowej.

Zapowiada się emocjonująca impreza - w regulaminie przewidziano bogatą pulę nagród dla czterech najlepszych zawodników każdego wyścigu: dla pierwszego - 12 tys. euro, 10 tys. euro dla drugiego, 8 tys. euro dla trzeciego i 4 tys. euro plus 4 opony Pirelli dla czwartego. Oprócz tego po zakończeniu sezonu zwycięzca Abarth Rally Cup 2019 otrzyma nagrodę 30 tys. euro. W każdym wyścigu uwzględnianym w Abarth Rally Cup w 2019, Abarth zapewnia części zamienne na torze oraz obecność techników wspierających zespół.

Zgłoszenie do Abarth Rally Cup kosztuje 3 tys. euro (bez VAT) za sześć wyścigów i obejmuje również kompletny zestaw odzieży. Można się też zgłosić do pojedynczych imprez za 650 euro (bez VAT). A już dziś wiadomo, że pierwszoplanowym bohaterem mistrzostw będzie Abarth 124, który w swoim drugim sezonie wyścigowym został królem R-GT. Gruntownie ulepszony pod kątem poprawy czasów na kilometr na odcinkach specjalnych Abarth 124 Rally 2019 czeka na kierowców, którzy poprowadzą go ku kolejnym sukcesom.

Regulamin oraz formularze zgłoszenia do Abarth Rally Cup dostępne są na stronie https://www.abarth.it/racing/abarth-rally-cup-2019