Skip to content Skip to navigation

Wyjątkowy spojler marki Abarth

70 lat temu Carlo Abarth stworzył markę samochodów, której celem jest dążenie do uzyskania kompleksowych osiągów oraz ciągłe poszukiwanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Z tych samych pobudek powstał również limitowany Abarth 695 70° Anniversario oraz jego wyjątkowy, sportowy spojler.

Tor wyścigowy to idealne środowisko dla samochodów z logiem Skorpiona. Z tego powodu, inżynierowie marki Abarth postanowili przetestować regulowany ręcznie spojler w tunelu aerodynamicznym Stellantis w Orbassano pod Turynem oraz na torze Vallelunga niedaleko Rzymu. Podczas jazdy po torze udało się zredukować korygowanie prowadzenia pojazdu o prawie 40%, zapewniając bardziej płynną i wydajną jazdę oraz dając kierowcy poczucie większej pewności w przekraczaniu granic.

Podobnie jak podczas wyścigów, gdzie widok techników regulujących ręcznie nachylenie spojlera nie jest niczym niezwykłym, tak również spojler w modelu Abarth 695 70° Anniversario może być regulowane ręcznie. Dostępnych jest aż dwanaście pozycji nachylenia w zakresie od 0° do 60°. Jego odpowiednie ustawienie poprawia właściwości aerodynamiczne samochodu, zwiększa jego przyczepność na szybkich, mieszanych drogach oraz pomaga utrzymać stabilność przy dużych prędkościach.

Samochody z logiem Skorpiona to 70 lat historii oraz ponad 10 000 zwycięstw na torach wyścigowych. Pojazdy testowane w ekstremalnych warunkach mogą osiągnąć najwyższy poziom wydajności i niezawodności, co korzystnie wpływa na przeniesienie technologii do modeli produkowanych masowo.

Już dziś przekonaj się o niesamowitych osiągach samochodu Abarth 595/695. Sprawdź samochody dostępne od ręki na salon.abarth.pl