Skip to content Skip to navigation

Tsolov zwyciężył w Mistrzostwach Hiszpanii, hat-trick Bartera na torze w Nawarze

Nikola Tsolov kierowca zajął trzecie miejsce i dwa drugie miejsca, co dało mu pierwsze miejsce zarówno w klasyfikacji ogólnej, jak i debiutantów. Hugh Barter ma za sobą świetny występ na hiszpańskim torze – zdobył trzy zwycięstwa, trzy najszybsze okrążenia i dwa pole position. Zwycięstwa Tsolova i Bartera sprawiły, że Campos Racing został mistrzem w klasyfikacji zespołów.

Na podium stanęli też Kirill Smal (Kirgistan – MP Motorsport), drugi w pierwszym wyścigu i trzeci w drugim oraz Tymoteusz Kucherczyk (Polska – MP Motorsport), zajmujący trzecie miejsce w trzecim wyścigu. Na torze w Nawarze, świetny występ zaliczyło także 30 bolidów Tatuus wyposażonych w silnik Abarth T-Jet 1.4 o mocy 180 KM.

Valerio Rinicella (Włochy – MP Motorsport) również zaprezentował się znakomicie, zbliżając się do podium w trzecim wyścigu po zajęciu szóstego i siódmego miejsca oraz awansując na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Doskonale poradził sobie także Kucharczyk, który oprócz podium w trzecim wyścigu zajął dwa razy czwarte miejsce.

Nikola Tsolov, 15-letni Bułgar, podopieczny Fernando Alonso, jest z pewnością zadowolony i szczęśliwy z tytułu, ale już patrzy w przyszłość: „Nasze marzenie się spełniło i dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli, ale przed nami jeszcze jedna runda i to co nastąpi później”.

Hugh Barter nie ukrywa swojej radości z niemal idealnego weekendu, pomimo że nie ma już szansy na zdobycie tytułu mistrza. „Wiedzieliśmy, że możemy mieć dobry weekend, a ja od pierwszego wyścigu starałem się narzucić swoje tempo i udało mi się to. W trzecim wyścigu wiedziałem, że aby mieć jakąkolwiek nadzieję, Nikola będzie musiał ukończyć wyścig powyżej piątego miejsca, a kiedy zobaczyłem go w lusterku, zdałem sobie sprawę, że dla mnie szanse się prawie wyczerpały, ale i tak jestem szczęśliwy z jego powodu i z tego, co pokazałem w ten weekend” – skomentował swój udział w wyścigu.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Hiszpanii serii F4: 1. Nikola Tsolov (Bułgaria – Campos Racing) 331; 2. Hugh Barter (Australia – Campos Racing) 250; 3. Tymoteusz Kucharczyk (Polska – MP Motorsport) 191; 4. Kirill Smal (Kirgistan – MP Motorsport) 129; 5. Georg Kelstrup (Dania – Campos Racing) 100.