Skip to content Skip to navigation
Mistrzostwa Włoch w kategorii F4 powered by Abarth - Joshua Dürksen, Oliver Bearman oraz Victor Bernier zwycięzcami wyścigów w Hockenheim

MISTRZOSTWA WŁOCH W KATEGORII F4 POWERED BY ABARTH - ZWYCIĘZCY WYŚCIGÓW W HOCKENHEIM

Trzech zwycięzców w trzech różnych wyścigach 3. rundy Mistrzostwa Włoch w kategorii F4 powered by Abarth, które odbyły się na torze Hockenheim. Do rywalizacji za kierownicą jednomiejscowych bolidów Abartha stanęło 17 konkurentów.

W pierwszym wyścigu Niemiec Dürksen wystartował z pole position i do końca utrzymał się na prowadzeniu, wyprzedzając Jaka Crawforda z USA oraz Brytyjczyka Jonny'ego Edgara, który zdobył niezwykle ważne punkty w kontekście klasyfikacji generalnej.

Włoski kierowca, Gabriele Minì, wystartował w drugim wyścigu z pole position, ale z powodu wielokrotnego wjeżdżania na tor samochodu bezpieczeństwa, nie był w stanie utrzymać przewagi. W momencie startu Minì został zaskoczony przez Niemca Tima Tramnitza i Brytyjczyka Bearmana. Taka kolejność na torze utrzymała się aż do końca rywalizacji.

W ostatnim wyścigu triumf odniósł Francuz Victor Bernier, który wyprzedził Amerykanina Jaka Crawforda, Fina Eliasa Seppänena i Włocha Minìego. Wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa.

W następstwie tych wyników w klasyfikacji generalnej Mistrzostw prowadzi Brytyjczyk Jonny Edgar (Van Amersfoort Racing) ze 136 punktami, 124 punkty ma Fin Elias Seppänen (US Racing) a 102 punkty zgromadził Amerykanin Jak Crawford (Van Amersfoort Racing).

Następna runda Mistrzostwa Włoch w kategorii jednomiejscowych bolidów F4 powered by Abarth zaplanowana jest na przyszły weekend na torze Nürburgring.