Skip to content Skip to navigation
Marka Abarth „na torze” z Maverickiem Viñalesem i Valentino Rossim na Yamahach YZR-M1

Seria włoskich sukcesów Abartha podczas Rally Fafe Montelongo oraz na torze Mugello

Młodzi kierowcy po raz kolejny wyróżnili się w Mistrzostwach Abartha zarówno w rajdach, jak i na torze. W Portugalii, podczas Rajdu Fafe Montelongo, Włoch Andrea Mabellini z Nicolą Areną wygrali trzecią rundę Rajdowego Pucharu Abartha, jednomarkowych Mistrzostw zarezerwowanych dla zespołów ścigających się samochodami Abarth 124. Dla młodego kierowcy jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie, po spektakularnej wygranej w Rally di Roma Capitale, co stawia go na czele Rajdowego Pucharu Abartha.

Po doskonałym finiszu Mabellini zajął również doskonałe 2. miejsce w klasyfikacji ERC2, które zapewniło mu miejsce w ostatnim etapie specjalnym. Wyścig był wyjątkowo trudny w ciągle zmieniających się warunkach pogodowych, z naprzemiennie występującym słońcem i krótkimi, nagłymi burzami. Ostatecznie Włoch zajął drugie miejsce w klasyfikacji.

Kolejnymi zawodami w Rajdowym Pucharze Abartha jest Rajd Węgier zaplanowany w dnach 6-8 listopada i zaliczany do Mistrzostw Europy FIA ERC.

Porywające widowisko odbyło się również na torze Mugello, z jednomiejscowymi bolidami startującymi w Italian F4 Championship powered by Abarth. W czwartej rundzie sezonu udział wzięło 30 młodych kierowców. W pierwszym wyścigu rozegranym na mokrym torze, dominował Włoch Andrea Rosso, startujący z pole position i prowadzący aż do ujrzenia chorągiewki w szachownicę. Za nim znalazł się Gabriel Bortoleto z Brazylii, który wystartował z 12. miejsca, lecz zdołał zająć drugie miejsce na podium.

Podczas 2. Wyścigu prowadzenie na przemian przejmowali Bortoleto i Minì. Ostatecznie Brazylijczyk zdołał pokonać Włocha, a trzecie miejsce przypadło Szwedowi Dino Beganovicowi.

Gabriele Minì był prawdziwą gwiazdą 3. wyścigu, rozegranego na suchym torze. Na starcie udało mu się wyprzedzić Bortoleto i utrzymać prowadzenie aż do końca rywalizacji, mimo wielokrotnych ataków Brazylijczyka i Beganovica. To spektakularne zwycięstwo pozwoliło mu umocnić się na pozycji lidera w Mistrzostwach, w których na podium znalazło się trzech włoskich kierowców - Minì (196 punktów), Rosso (121 punktów) i Francesco Pizzi (117 punktów).

Kolejna runda Italian F4 Championship powered by Abarth zaplanowana jest w Monzy w dniach 16-18 października.