Skip to content Skip to navigation
sportowy samochód abarth 124 rally

Trzy zespoły na linii startu Rajdowego Pucharu Abartha 2020

Już 24 lipca odbędzie się rajd Rally di Roma Capitale, który zainauguruje tegoroczny Rajdowy Puchar Abartha. Na starcie wyścigu stawią się dwa zespoły włoskie - Roberto Gobbin i Alessandro Cervi oraz Andrea Mabellini i Nicola Arena, a także jeden polski zespół - Dariusz Poloński i Łukasz Sitek. Kalendarz obejmie pięć prestiżowych zawodów, z których wszystkie wliczają się do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy.

Najbardziej doświadczony w stawce jest polski zespół. Właśnie podczas rajdu Rally di Roma Capitale, Dariusz Poloński i Łukasz Sitkek, należący do Team Rallytechnology, odnieśli swój sukces w trakcie sezonu, zajmując pierwsze miejsce, zarówno w Mistrzostwach Europy ERC2, jak i w Rajdowych Mistrzostwach Abartha. Sezon 2019 jednomarkowych mistrzostw Abartha ukończyli na drugim miejscu, przegrywając rywalizację jedynie z Andrea Nucitą.

Debiutantami w tej serii będą Roberto Gobbin z zespołem Winners Rally Team, który w ubiegłym roku zwyciężył w klasie R-GT w Coppa Italia Rally oraz Andrea Mabellini z Team Napoca Rally, którego pierwszym startem na torze był Abarth Trophy. Po wzięciu udziału w kilkunastu wyścigach we Włoszech w samochodzie klasy R5, nadszedł czas na debiut w międzynarodowych mistrzostwach. Podczas Rally di Monza 2017, za kierownicą Abartha 124 Rally zajął doskonałe drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Terminarz Rajdowego Pucharu Abartha 2020:
• Rally di Roma Capitale (24-26 lipca)
• Rally Liepāja na Łotwie (14-16 sierpnia)
• Barum Czech Rally Zlín (28-30 sierpnia)
• Rajd Azorów (17-19 września)
• Rajd Węgier (6-8 listopada)
• Rajd Wysp Kanaryjskich (26-28 listopada)