Skip to content Skip to navigation

Sukces Polaka w drugiej rundzie Abarth Rally Cup 2021

Kolejny sukces kierowcy Dariusza Polońskiego i pilota Łukasza Sitka. Po zajęciu pierwszego miejsca w Rajdzie Polski zwycięski duet wkroczył na najwyższe miejsce podium w pucharze Abarth Rally Cup na rozgrywanym na nawierzchni szutrowej Rajdzie Lipawy. Rajd ten stanowi drugą rundę Abarth Rally Cup 2021 i wlicza się do Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC).

Abarth 124 rally prowadzony przez Polońskiego sprawdził się wzorowo na 179,02 km odcinków specjalnych, co dało kierowcy 3. najszybszy czas na 3 odcinkach specjalnych i 5. miejsce w klasyfikacji ERC2. Łotewski rajd obfitował w silne emocje, zwłaszcza na ciasnych zakrętach szutrowej drogi i jednym z odcinków specjalnych, na którym auto zaliczyło przebitą oponę. Zwycięzca ocenił pozytywnie cały rajd i nie krył ekscytacji przed kolejną rundą, tym razem na asfalcie.

Powody do radości znalazł również Martin Rada. To już 25 rajd, który czeski kierowca przemierzył na pokładzie samochodu z logo Skorpiona. Pilotowany przez Jaroslava Jugasa Rada, mimo że dopiero rozpoczyna swoją przygodę na drogach szutrowych, ukończył wymagającą trasę. Z satysfakcją ocenił prowadzenie Abartha 124 rally i poprawę wyników wraz z każdym kończonym etapem.

Następna runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC przewidziana jest na 23-25 lipca. Odbędzie się na włoskim rajdzie Roma Capitale.