Skip to content Skip to navigation
abarth day podsumowanie

PODSUMOWANIE ABARTH DAY 2017

Trwa dobra passa Abartha! Sukces Abarth Day 2017, zwycięstwo drużyny Movistar Yamaha MotoGP sponsorowanej przez markę z logo Skorpiona oraz premiera nowej, limitowanej edycji Abarth 695 XSR Yamaha Limited Edition.

Abarth Day, największe święto fanów samochodów z logo Skorpiona, w tym roku odbywające się 20 maja w Varano de Melegari oraz w Rockingham równocześnie, zgromadziło łącznie niemal 5 tysięcy entuzjastów marki.  

Dzień później, 21 maja drużyna Movistar Yamaha MotoGP sponsorowana przez Abartha odniosła zwycięstwo na torze w Le Mans podczas niezwykłe emocjonującego wyścigu. Za kierownicą zwycięskiego motocykla zasiadł Valentino Rossi.  

Dobrze wróży to współpracy obu marek, bowiem obok istniejących już modeli Abarth 595 Yamaha Factory Racing oraz 695 biposto Yamaha Factory Racing Edition właśnie pojawiła się nowa, limitowana edycja Abarth 695 XSR Yamaha Limited Edition, dostępna w ograniczonej ilości egzemplarzy: tylko 695 sedanów i po tyle samo kabrioletów.  

Nowy Abarth będący efektem współpracy z Yamahą jest na wskroś wyjątkowy: posiada ultralekki układ wydechowy Akrapovič z rurami wydechowymi wykonanymi z włókna węglowego, silnik zapewniający niesamowity dźwięk i przede wszystkim imponujące osiągi, kierownicę Alcantara® stworzoną z myślą o dostarczeniu doznań wprost z toru wyścigowego oraz detale idealnie dopełniające sportowego charakteru. Nowy model jest wyposażony również w system nawigacji z ekranem dotykowym i obsługą smartfonów, automatyczną klimatyzację i skórzane fotele z czerwonymi obszyciami. Do włoskich salonów nowość trafiła już 27 maja.  

Wisienką na torcie jest wiadomość, że w tegorocznej edycji historycznego rajdu Mille Miglia, w wyścigu Coppa delle Dame, pierwszy raz w historii zwycięstwo odniosła w pełni żeńska załoga. Zwyciężczynie, Maria i Luigia Gaburri, otrzymały w nagrodę model Abarth 750 GT Zagato z 1957 roku.