Italian Championship F4 Abarth

24.05.2018

Powrót kultowego samochodu wyścigowego Abarth 124 Rally po 40 latach od ostatniego rajdu, to prawdziwe wydarzenie!

Italian Championship F4 Abarth

W pierwszej rundzie zawodów Italian Championship F4 Abarth, która obyła się 22 kwietnia na torze Adria, najlepszym kierowcą okazał się niespełna 17-stoletni brazylijski kierowca Enzo Fittipaldi da Cruz, który wygrał 2 z 3 wyścigów zaplanowanych na ten dzień. W pierwszym wyścigu Fittipaldi wystartował z pole position i pomimo nacisków ze strony Leonarda Lorandiego i Federica Malvestitiego udało mu się utrzymać pierwszą pozycję do końca. W drugim wyścigu tego dnia Fittipaldi musiał ulec Lorandiemu, ostatecznie zajmując 3 pozycję na mecie, lecz ten wynik zmotywował go większej walki ostatnim w wyścigu pierwszej rundy zawodów. Udało mu się pokonać rywali, zająć 1 miejsce i wygrać pierwszą rundę Italian Championship F4 Abarth.

 

Z kolei w drugiej rundzie zawodów, które odbyły się 13 maja na położonym blisko malowniczej Riwiery Francuskiej torze Le Castellet, zwycięzcą został duński kierowca Frederik Vesti, któremu udało się wygrać 2 wyścigi.  

Po dwóch runach zawodów klasyfikacja generalna Italian Championship F4 Abarth przedstawia się następująco: Enzo Fittipaldi na pierwszym miejscu z 93 punktami, Leonardo Lorandi traci do niego 12 punktów zajmując drugą lokatę. Trzecie miejsce z 68 punktami należy do Frederika Vesti, który mógłby być wyżej w klasyfikacji, gdyby nie absencja podczas pierwszej rundy na torze Adria.

 

Kolejne zawody z cyklu odbyły się 3 czerwca na legendarnym torze Monza, który jest trzecim w historii stałym torem wyścigowym, a dodatkowo jednym z najszybszych na świecie – chrakteryzującym się długimi prostymi, umożliwiającymi osiąganie prędkości dochodzących do 360 km/h.

Jeszcze więcej dowiesz się na stronie http://www.f4championship.com.