Skip to content Skip to navigation

Italian Championship F4 Abarth

24.05.2018

Powrót kultowego samochodu wyścigowego Abarth 124 Rally po 40 latach od ostatniego rajdu, to prawdziwe wydarzenie!

Italian Championship F4 Abarth

W pierwszej rundzie zawodów Italian Championship F4 Abarth, która obyła się 22 kwietnia na torze Adria, najlepszym kierowcą okazał się niespełna 17-stoletni brazylijski kierowca Enzo Fittipaldi da Cruz, który wygrał 2 z 3 wyścigów zaplanowanych na ten dzień. W pierwszym wyścigu Fittipaldi wystartował z pole position i pomimo nacisków ze strony Leonarda Lorandiego i Federica Malvestitiego udało mu się utrzymać pierwszą pozycję do końca. W drugim wyścigu tego dnia Fittipaldi musiał ulec Lorandiemu, ostatecznie zajmując 3 pozycję na mecie, lecz ten wynik zmotywował go większej walki ostatnim w wyścigu pierwszej rundy zawodów. Udało mu się pokonać rywali, zająć 1 miejsce i wygrać pierwszą rundę Italian Championship F4 Abarth.

 

Z kolei w drugiej rundzie zawodów, które odbyły się 13 maja na położonym blisko malowniczej Riwiery Francuskiej torze Le Castellet, zwycięzcą został duński kierowca Frederik Vesti, któremu udało się wygrać 2 wyścigi.  

Po dwóch runach zawodów klasyfikacja generalna Italian Championship F4 Abarth przedstawia się następująco: Enzo Fittipaldi na pierwszym miejscu z 93 punktami, Leonardo Lorandi traci do niego 12 punktów zajmując drugą lokatę. Trzecie miejsce z 68 punktami należy do Frederika Vesti, który mógłby być wyżej w klasyfikacji, gdyby nie absencja podczas pierwszej rundy na torze Adria.

 

Kolejne zawody z cyklu odbyły się 3 czerwca na legendarnym torze Monza, który jest trzecim w historii stałym torem wyścigowym, a dodatkowo jednym z najszybszych na świecie – chrakteryzującym się długimi prostymi, umożliwiającymi osiąganie prędkości dochodzących do 360 km/h.

Jeszcze więcej dowiesz się na stronie http://www.f4championship.com.