Skip to content Skip to navigation

ODKRYJ MODEL ABARTH 595 PISTA

Poczuj moc 160 KM z silnikiem 1.4 Turbo T-Jet w modelu Abarth 595 Pista, nowej wersji ikony marki.

Z toru wyścigowego na ulicę – nowy Abarth 595 Pista

Poczuj moc 160 KM z silnikiem 1.4 Turbo T-Jet w nowym Abarthcie 595 Pista, nowej wersji ikony marki. Najmłodszy samochód z logo Skorpiona w niezwykle udany sposób łączy sportowe zacięcie i adrenalinę z charakterystycznym wzornictwem i stylem. Nadeszła pora na niezwykłe emocje, porównywalne z tymi, jakie są dostępne na torach wyścigowych. Nie bez powodu model ten został nazwany „Pista”, czyli „tor”.

Nowy Abarth 595 Pista wzbogaca gamę Abartha 595 i jeszcze bardziej podkreśla wyrazisty, sportowy charakter marki. Model powstał z myślą o młodych Klientach i wpisuje się pomiędzy 595 o mocy 145 KM a 595 Turismo o mocy 165 KM, co sprawia, że samochód jest przystępny cenowo i jednocześnie bogato wyposażony.

Abarth 595 Pista dostępny jest zarówno w wersji hatchback, jak i cabrio, w pięciu wersjach kolorystycznych z kontrastującymi detalami: szarym Campovolo, białym Gara, czerwonym Abarth, szarym Record i czarnym Scorpione.

Samochód jest wyposażony w mocny, wytrzymały silnik 1.4 T-Jet o mocy 160 KM (117 kW), co przekłada się na moc równą 117 KM/litr oraz moment obrotowy wynoszący 230 Nm przy 3000 obrotów. Maksymalna prędkość najmłodszego pojazdu z logo Skorpiona wynosi 216 km/h, a przyspieszenie do „setki” następuje w 7,3 sek. Całości dopełnia zawieszenie ze sportowymi amortyzatorami Koni. Oznacza, że pod względem osiągów jest to samochód idealny dla osób poszukujących dawki adrenaliny towarzyszącej wyścigom.

Nazwa wersji „Pista”, oznacza „tor” i od razu przywodzi na myśl tor wyścigowy wraz z niespotykanymi dotąd cechami systemu Abarth Telemetry. Niezwykle ciekawą opcją są zaawansowane możliwości multimedialnego systemu infotainment, które pozwalają na wczytanie tras najsławniejszych światowych torów wyścigowych. W ten sposób każdy, kto prowadzi Abartha 595 Pista, może w dowolnym momencie uzyskać dostęp do zarejestrowanych sesji i analizować własne osiągi. I nie tylko: dzięki funkcji Routes kierowca może sam tworzyć własną, indywidualną trasę, wchodzić do tras już poprzednio przez siebie utworzonych i rejestrować wskazania GPS z każdego przebiegu, by móc je później analizować.