Skip to content Skip to navigation
Marka Abarth „na torze” z Maverickiem Viñalesem i Valentino Rossim na Yamahach YZR-M1

Marka Abarth „na torze” z Maverickiem Viñalesem i Valentino Rossim na Yamahach YZR-M1

Z okazji premiery nowej serii specjalnej Abarth 595 Monster Energy Yamaha, która zostanie zaprezentowana wraz z serią specjalną Abarth 595 Scorpioneoro 18 września, logo marki Abarth powraca na przednią szybę motocykli YZR-M1 prowadzonych przez Mavericka Viñalesa i Valentino Rossiego z Monster Energy Yamaha MotoGP Team, podczas „Grand Prix TISSOT Emilia-Romagna i Riviera di Rimini", które odbędzie się w najbliższy weekend (18-20 września) na międzynarodowym torze im. Marco Simoncelliego w Misano.

Podczas tego niezwykłego wydarzenia, fani sportów wyścigowych będą mogli zobaczyć logo marki Abarth na przedniej szybie motocykli wyścigowych Monster Energy Yamaha MotoGP Team. Nowy Abarth 595 Monster Energy Yamaha to limitowana edycja pojazdu, która ma uczcić partnerstwo obu marek. Wyprodukowanych zostanie zaledwie dwa tysiące egzemplarzy samochodu. Jego kolorystyka i wnętrze czerpią inspirację z motocykla YZR-M1 Monster Energy Yamaha MotoGP 2020a a serię specjalną zdobi dodatkowo „pazur” Monstera na masce silnika, symbolizujący nową współpracę między marką z logo Skorpiona i producentem znanego napoju energetyzującego.

Ten weekend będzie także należał do kierowcy nowego tysiąclecia, Mistrza Świata „eSport MotoGP”, Trastevere73, który zasiądzie za kierownicą nowowprowadzonej limitowanej edycji. Startując z Misano, Lorenzo Daretti wyruszy w sobotę 19 września, za kierownicą nowego 595 Monster Energy Yamaha, aby dotrzeć do historycznej siedziby marki Abarth w Turynie. W drodze będzie mu towarzyszyła społeczność miłośników Abartha, która może „wskoczyć wirtualnie” na pokład jego samochodu, używając specjalnego filtra na portalu instagram.