Skip to content Skip to navigation

Abarth 595 zwycięzcą w konkursie niemieckiego magazynu „Auto, Motor und Sport”

Skorpion po raz kolejny udowodnił swoją mocną pozycję wśród fanów motoryzacji.

W 2019 roku Abarth ma wiele powodów do dumy! Zdobywa kolejne nagrody i świętuje 70-lecie istnienia marki spod znaku Skorpiona. Tym razem cieszymy się ze zwycięstwa Abartha 595 w konkursie „Autonis” organizowanym przez „Auto, Motor und Sport” w kategorii „Minicar”, w którym zdobył 59% głosów czytelników prestiżowego niemieckiego magazynu poświęconego motoryzacji. A to nie pierwsza wygrana w konkursie orgaznizowanym przez to czasopismo. Przypomnijmy, że w styczniu br., dzięki głosom jego czytelników Abarth 595 - po raz czwarty z rzędu - zdobył tytuł „Best Car" w kategorii „Importowany MiniCar".

 

 „Jesteśmy bardzo dumni, że nasz Abarth 595 zdobył tę prestiżową nagrodę”, powiedział Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA. „Potwierdza ona, że nasz mały super samochód, symbol kreatywności, sportowego charakteru i typowej dla włoskich produktów dbałości o detale, cały czas jest uwielbiany przez czytelników niemieckiego pisma „Auto, Motor und Sport”.

Jednak entuzjazm do marki Abarth wykracza daleko poza granice Niemiec, o czym mogliśmy się przekonać podczas Dni Abartha 2019, które odbyły się w weekend 5/6 października w Mediolanie. Największy międzynarodowy zlot pasjonatów dla uczczenia 70-lecia Skorpiona zgromadził fanów i kluby z całej Europy, potwierdzając, jak żywe emocje budzą nasze samochody i historia marki.

Do konkursu „Autonis” zakwalifikowano sto modeli nowych i odnowionych, podzielonych na dziesięć kategorii. Dla każdego modelu wynik w tej kategorii jest wskaźnikiem poziomu uznania czytelników.