Skip to content Skip to navigation
Mistrzostwa Włoch w kategorii F4 powered by Abarth – Gabriele Mini obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej

Mistrzostwa Włoch w kategorii F4 powered by Abarth – Gabriele Mini obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej

Na Torze Red Bull Ring w Austrii odbyła się trzecia runda Mistrzostw Włoch w kategorii F4 powered by Abarth. Gwiazdą wydarzenia był Gabriele Mini, który prowadził swój jednomiejscowy bolid napędzany silnikiem Abarth (Prema Powerteam), uzyskując pierwsze, drugie i trzecie miejsce podczas trzech weekendowych wyścigów. Dało mu to prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw ze znaczącą przewagą nad jego rodakiem, Francesco Pizzim.

Podczas pierwszego wyścigu Paragwajczyk Joshua Dürksen (Müecke Motorsport) obronił wywalczone pole position i zakończył zmagania na pierwszym miejscu. Tuż zanim uplasował się Mini oraz Brytyjczyk Jonny Edgar.

Drugi wyścig to triumf Amerykanina Jacka Crawforda. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Oliver Bearman, a na najniższym stopniu podium zameldował się Mini.

Trzeci wyścig to popis Miniego. Startując z pole position, sprytnie wykorzystał przewagę nad rywalami i zdołał utrzymać prowadzenie do końca wyścigu. Było to już trzecie zwycięstwo Włocha w tym sezonie.

Kolejne zmagania bolidów w kategorii F4 powered by Abarth będzie można obserwować podczas Mistrzostw Niemiec, które odbędą się na torze Nürburgring.