Skip to content Skip to navigation

Jubileuszowe Dni Abartha 2019 przyciągnęły tysiące fanów

Za nami największa i najbardziej ekscytująca impreza w całej historii Skorpiona! Razem świętowaliśmy 70-lecie marki Abarth.

Pierwszy weekend października na długo zostanie w naszej pamięci! To właśnie wtedy spotkaliśmy się w Mediolanie z Abarthisti z całego świata na największym zlocie Abartha z okazji jego 70-lecia.
Dni Abartha 2019 odbyły się w futurystycznym Milano Innovation Disctrict (MIND), gdzie przygotowaliśmy moc atrakcji. Zależało nam, żebyście przeżyli dwa dni w najlepszym stylu Abartha, w atmosferze zabawy, emocji i oczywiście adrenaliny.

Co ominęło tych, których nie było z nami 5 i 6 października? Przede wszystkim wiele chwil za kierownicą: jazdy próbne własnym Abarthem i u boku kierowcy testowego po blisko 3-kilometrowym torze, pełnym zakrętów i wiraży pozwalających cieszyć się ekscytującymi osiągami Abartha. Ogromu adrenaliny można też było doświadczyć podczas przejażdżki na siedzeniu pasażera w wielokrotnie nagradzanym Abarthcie 124 rally i podczas testowania jednego z Abarthów z serii 70° Anniversario. A na osoby chcące nauczyć się, jak radzić sobie z nagłą utratą przyczepności samochodu, czekali instruktorzy jazdy Abartha, gotowi służyć pomocą.

Z kolei w specjalnej strefie rozrywki młodsi i starsi uczestnicy znakomicie się bawili w symulatorach jazdy, kierując zdalnie sterowanymi Abarthami czy oklaskując pasjonujące występy akrobatyczne kaskaderów. Całości zaś towarzyszyła energetyczna muzyka.

Podczas Dni Abartha 2019 nie mogło też oczywiście zabraknąć gwiazd, czyli współczesnych i zabytkowych Abarthów, które można było podziwiać na wystawie oraz testować na drodze.

Dni Abartha 2019, przyciągając Abarthisti z różnych krajów, pokazały nam, jak bardzo jesteście przywiązani do swoich Skorpionów i ile radości daje Wam każda chwila spędzona za kierownicą. Cieszymy się, że ten wyjątkowy jubileusz mogliśmy świętować w tak wspaniałym gronie!