Skip to content Skip to navigation

Jak powstaje Skorpion?
O procesie tworzenia Abartha 500e

06.06.2023

Projektując wygląd Abartha 500e, projektanci z Centro Stile z sukcesem nawiązali do skorpiona zarówno we wnętrzu auta, jak i w jego elementach zewnętrznych.

Na pierwszy plan wysuwa się pazur, który możemy dostrzec w przednim zderzaku i kołach. Wspomniany zderzak jest o 30 mm dłuższy niż standardowy, a jego aerodynamiczne skrzydło boczne gwarantuje wyjątkową wytrzymałość.

Drugi aspekt, czyli felgi, dostępne zarówno w wersji 17-calowej, jak i 18-calowej z diamentowym szlifem, akcentują kształt kół i poprawiają wygląd samochodu z boku. Odnóża skorpiona są odzwierciedlone w konstrukcji osłony przedniej. Właściwości aerodynamiczne wzmocniono dodatkowo dzięki przedniej klapie połączonej z zewnętrznymi obniżeniami progów, co znacznie poprawia osiągi. Przypominająca swym kształtem odwłok skorpiona, pomaga również ukryć przednie koła i zwiększa wydajność.

Nowa wersja symbolizuje przemianę marki, która teraz skupia się na innowacyjności i zrównoważonym rozwoju, nie zapominając o swojej chlubnej przeszłości. Odnowione logo jest również widoczne na kołach pojazdu, zagłówku, kierownicy, tapicerce siedzeń i oprawione centralnie na błyszczących pedałach.

Dostępne wersje nadwozia (Acid Green i Poison Blue) podkreślają osobowość właściciela i z miejsca przyciągają uwagę innych. We wnętrzu moc i wysoka jakość tworzą jedność dzięki zastosowaniu ciepłych kolorów, które dodają modelowi eleganckiego i futurystycznego charakteru.

Nie ulega wątpliwości, że Abarth 500e to drobiazgowo dopracowany samochód, który w unikalnym stylu łączy charakter skorpiona z innowacyjną technologią elektryczną.