Skip to content Skip to navigation

Dunne mistrzem F4, Wurz i Antonelli zwycięzcami na torze Monza

Irlandczyk z zespołu Hitech GP został mistrzem roku 2022 brytyjskich Mistrzostw F4 certyfikowanych przez FIA. Startując na torze Monza w Mistrzostwach Włoch serii F4 miał pewność, że zostanie mistrzem brytyjskiej serii na koniec kwalifikacji, gdy jego bezpośredni rywal – Oliver Gray – nie dogonił go w klasyfikacji.

„To prawdziwy zaszczyt zostać mistrzem brytyjskich F4 2022. To był naprawdę niesamowity rok spędzony z Hitech GP, w którym pobiliśmy rekord największej liczby zwycięstw w jednym sezonie. Również jako zespół osiągnęliśmy doskonałe wyniki. Wiedzieliśmy, że będzie to możliwe, ale jestem bardzo zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć” – tak skomentował zwycięstwo Dunne.

Zdobyty tytuł pozwolił irlandzkiemu kierowcy, występującemu we Włoszech w barwach US Racing, zająć drugie miejsce w pierwszym wyścigu w Świątyni Prędkości. Dunne wyprzedził Rafaela Camarę (Brazylia – Prema Racing) na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, i odzyskał punkty w stosunku do lidera mistrzostw Andrei Kimi Antonellego (Włochy – Prema Racing), zwycięzcy drugiego wyścigu.

Szczęśliwy ze swojego pierwszego zwycięstwa we włoskiej serii jest natomiast Charlie Wurz. „To nie był łatwy wyścig. Muszę przyznać właściwie, że był bardzo wymagający, ale jednocześnie sprawił mi ogromną frajdę. Walczyliśmy zacięcie na każdym okrążeniu, zawody gęsto przetykane były kraksami i kolizjami, a w końcu udało mi się przekroczyć linię mety jako pierwszy. Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny zespołowi. Pierwsze pole position i pierwsze zwycięstwo w ten sam weekend, na historycznym torze Monza, to naprawdę niesamowite” – podsumował wygraną austriacko-brytyjski kierowca.