Skip to content Skip to navigation

Abarth Racing

22.05.2018

Runda druga wyścigu Italian Championship F4 Abarth przyniosła jeszcze więcej emocji miłośnikom szybkości. 

Abarth Racing

22.05

Po pierwszych wiosennych sukcesach Abartha na torach wyścigowych czeka nas jeszcze więcej emocji! Runda druga wyścigu Italian Championship F4 Abarth odbyła się 13 maja na torze Le Castellet na Lazurowym Wybrzeżu. Ten trudny tor niedaleko Marsylii ma niecałe 4 km długości, a na nich aż 15 zakrętów w prawo i 10 w lewo.

Formuła 4 to otwarta klasa wyścigów samochodowych, w której udział mogą brać młodzi kierowcy – już od 15 roku życia. Seria oparta jest silnikach o nieograniczonej pojemności i mocy ograniczonej do 118 kW (160 KM). Abarth jest jednym z pięciu na świecie producentów silników zatwierdzonych do Formuły 4. Silnik napędzający samochody Formuły 4 bazuje na silniku czterocylindrowym – dostarczającym niezwykłą przyjemność z prowadzenia samochodów produkowanych seryjnie przez Abarth.

Formuła 4 powstał w 2013 roku i wypełniła przestrzeń pomiędzy kartingiem i Formuła 3 – dużo kosztowniejszą i opartą o bardziej zaawansowane technologicznie pojazdy. Zastąpiła dawną Formułę Abarth zachowując jednak jej zasady.