Skip to content Skip to navigation

Abarth wyrusza w podróż po Europie w 1949 godzin

1949 godzin, 7 krajów europejskich i około 3700 km. Po przerwie spowodowanej koronawirusem w Europie, znów zaryczały silniki Abartha 695 70° Anniversario, gwiazdy wydarzenia. Rozpoczęta we Włoszech trasa prowadzi przez Francję, Hiszpanię i Portugalię, a jej uczestnikami są fani, członkowie klubu Abartha oraz dziennikarze z wszystkich krajów, przez które biegnie trasa.

Abarth 695 70° Anniversario, wyruszył pod koniec lutego z holenderskiej wioski Lijnden, 10 km od Amsterdamu i dotarł najpierw do Belgii, a następnie do Niemiec. Tutaj konieczny był postój spowodowany obostrzeniami rządowymi w związku z epidemią, po zniesieniu których samochód powrócił do Turynu.

To właśnie w stolicy Piemontu Abarth 695 70° Anniversario ponownie uruchomił silnik, wydając głęboki, rasowy ryk, wzmocniony dodatkowo przez układ wydechowy Record Monza Attivo. Z Turynu kawalkada samochodów skierowała się w stronę Riwiery Francuskiej, a następnie uda się do Hiszpanii, przejeżdżając przez Barcelonę i Madryt, by zakończyć tour w Lizbonie.

Abarth 695 70° Anniversario to limitowana edycja samochodu, który został wyprodukowany jedynie w 1949 egzemplarzach, aby z dumą świętować 70. urodziny marki. W standardowym wyposażeniu samochodu znajdują się m.in.:

•  4-cylindrowy silnik 1.4 T-Jet o mocy 180 KM z turbosprężarką Garrett i 5-biegową manualną skrzynią biegów,
•  sportowy układ Dual Mode Record Monza z czterema rurami wydechowymi,
•  regulowany, sportowy tylny spojler, który można dopasować do stylu jazdy,
•  komfortowe fotele Sabelt Tricolore z profilowanym podparciem bocznym i środkową częścią wykonaną ze skóry,