Skip to content Skip to navigation

ABARTH ZACHWYCIŁ NA FCA PERFORMANCE DAY NA TORZE MODLIN

Abarth 124 Spider na torze wyścigowym był po prostu w swoim żywiole. Kto chciał poznać jego charakter i możliwości, nie mógł trafić lepiej.

3o maja br. na Torze Modlin po raz kolejny odbyło się Stellantis Performance Day – sportowy event dla branży flotowej, podczas którego jego uczestnicy mogli przetestować samochody marek należących do Grupy Stellantis: Fiata, Alfa Romeo, Jeepa i oczywiście Abartha. Po odpowiednim przeszkoleniu przez instruktorów i podziale uczestników na grupy osiągi samochodów wszystkich marek można było sprawdzić na torze sportowym oraz trasie off-roadowej.

Pierwsza grupa uczestników zaczęła od prób na torze szkoleniowym, na którym mogli sprawdzić możliwości takich aut jak Alfa Romeo Stelvio, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, Jeep Compass i Jeep Cherokee. Później nadchodził emocjonujący moment, gdy kierowcy przenosili się na tor sportowo-treningowy, na którym rywalizowali za kierownicą Abarthów 124 Spider, a jeszcze później Abarthy 124 Spider oraz Alfy Romeo Giulia i Giulia Quadrifoglio testowali na torze wyścigowym. Niewątpliwą atrakcją była też możliwość przejechania się w fotelu pasażera z kierowcą rajdowym Leszkiem Kurzajem i przekonanie się, co mistrz potrafi wycisnąć z Alfy Romeo Giulia Quadrfoglio.

Abarth na Torze Modlin był w swoim żywiole! Właśnie w takich okolicznościach najlepiej się można przekonać, jakich wyzwań potrzebuje drapieżny Skorpion, by pokazać, na co go stać. Jego wyrazista, sportowa sylwetka jeszcze na długo zostanie w pamięci widzów, kiedy precyzyjnie pokonuje kolejne przeszkody i zuchwale wchodzi w ostre zakręty.

Druga grupa uczestników w tym czasie mogła się przekonać, jak radzi sobie na torze off-roadowym  za kierownicą Jeepa Grand Cherokee Summit, Jeepa Renegade Trailhawk czy Jeepa Compassa, a kto był żądny jeszcze większych przeżyć, mógł sprawdzić Jeepa Grand Cherokee Trackhawk, Jeepa Wranglera Rubicon czy Jeepa Wranglera Sahara na leśnej off-roadowej trasie.

Później grupy się zmieniały, tak by każdy z uczestników mógł poznać możliwości wszystkich samochodów z Grupy Stellantis. Co ważne, celem eventu było nie tylko zaprezentowanie możliwości samochodów, ale także podnoszenie kwalifikacji kierowców. Kierowcy, którzy na obu typach tras poradzili sobie najlepiej i zdobyli największą liczbę punktów, zostali nagrodzeni pucharami.