Skip to content Skip to navigation
abarth yamaha mt tour 2017

ABARTH PARTNEREM WYDARZENIA MT TOUR 2017 W POLSCE

MT Tour powraca! Weekend 8-9 lipca upłynie pod znakiem sportowych emocji i ryku silników. Przed nami największy zlot fanów Yamahy i Abartha, marek współpracujących przy motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP, połączony z testowaniem motocykli z serii MP i samochodów z logo Skorpiona.

ABARTH PARTNEREM WYDARZENIA MT TOUR 2017 W POLSCE

Po sukcesie ubiegłorocznej, 1. edycji MT Tour powraca w mrocznej, miejskiej odsłonie! Tym razem event odbędzie się w Warszawie, przy ul. Czerskiej 8/10 na parkingu redakcji „Świata Motocykli” (wydawnictwo Agora) i potrwa aż dwa weekendowe dni (8 i 9 lipca).

Wydarzenie będzie wyjątkowym zlotem miłośników obu marek, połączonym z możliwością testowania jednośladów Yamahy i samochodów Abarth oraz wieczornym Letnim Kinem Motocyklowym.

Główną atrakcją MT Tour jest wizyta słynnego MT Trucka Yamahy wypełnionego 20 motocyklami japońskiej marki. To idealna okazja do doświadczenia jazdy miejskiej pełną gamą motocykli MT, w tym przetestowania premierowych modeli z serii „Dark Side of Japan”: MT-09, MT-10SP oraz MT-10 Tourer Edition! Za sterami jednośladów będzie mógł zasiąść każdy, kto ma motocyklowe prawo jazdy.

Za sprawą marki Abarth, partnera wydarzenia, miłośnicy czterek kółek również znajdą coś dla siebie. Każdy chętny będzie mógł podjąć wyzwanie i zająć miejsce w fotelu Abartha 595, 595C lub 124 Spider i doświadczyć prowadzenia tych kultowych sportowych modeli po ulicach Warszawy.

Przez cały czas trwania eventu będzie czynne motocyklowe miasteczko MT Tour, któremu towarzyszyć będą wystawy modeli Yamaha i Abarth. Również najmłodsi pasjonaci motoryzacji nie będą się nudzić – będzie na nich czekał specjalnie przygotowany kącik zabaw. Nie zabraknie także okazji do spotkań z przyjaciółmi – w strefie Food & Chill będzie można miło spędzić weekendowe popołudnia.

Atrakcje potrwają w sobotę od godz. 12 do 21, a zwieńczy je pokaz seansu filmowego „Jazda na Krawędzi” w Letnim Kinie Motocyklowym. W niedzielę motocyklowe miasteczko będzie czynne w godzinach 12-16.

MT Tour to kolejny etap we współpracy obu marek, które sportową rywalizację na torze mają w swoich DNA. Obie marki współpracują ze sobą przy motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP. W ramach niezwykłej kolaboracji powstały już wyjątkowe modele: Abarth 695 XSR Yamaha dostępny w limitowanej ilości egzemplarzy: 695 hatchbacków i 695 kabrioletów oraz motocykl klasy premium XSR900 Abarth w specjalnej wersji café racer, zbudowany z wykorzystaniem niezwykle lekkich materiałów.