ABARTH NA GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

Podczas inauguracyjnego rajdu mistrzostw, który odbył się 14 maja 2017 r., nie mogło zabraknąć samochodów z logo spod znaku Skorpiona. Markę Abarth reprezentowały modele 595 i 124 spider.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – rozpoczęcie sezonu na fotelu Abartha!

Za nami pierwsza runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, która miała miejsce podczas 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego w Załużu. W tym roku do uczestnictwa w rajdzie zgłosiła się rekordowa liczba 100 kierowców!

Podczas inauguracyjnego rajdu, który odbył się w niedzielę, 14 maja 2017 r. nie mogło zabraknąć samochodów z logo spod znaku Skorpiona! Markę reprezentowały modele 595 i 124 spider.

Co więcej, z okazji rozpoczęcia sezonu, marka Abarth przygotowała niezwykły konkurs. Nagrodą był przejazd na fotelu pasażera w kultowym, żółtym Abarthcie 595 kierowanym przez gościa specjalnego, Wojtka Chuchałę – Mistrza Europy 2016 i Mistrza Polski 2014, podczas przejazdu VIP po trasie 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego.

GSMP to cykl 7 wyścigowych weekendów z 14 rundami, podczas których zawodnicy mają za zadanie jak najszybciej przejechać wyznaczony odcinek drogi od 2,5-6 km, oczywiście za każdym razem pod górę. Trasy wyścigów górskich rozsiane są po całej Polsce, a także na Słowacji.

Podczas rozgrywek samochody startują nie tylko w podziale na klasy i moc, lecz są rozdzielane  również ze względu na rok, w którym dany model otrzymał sportową homologację. Specjalna klasyfikacja dla samochodów historycznych to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji w każdym wieku, zwłaszcza, że rywalizują tutaj prawdziwe sportowe legendy.

Wyścigi górskie to też jedna z nielicznych okazji, żeby zobaczyć na żywo w Polsce rywalizację samochodów z otwartym nadwoziem, więc warto z takiej szansy skorzystać.

Fiat Chrysler Automobiles jest partnerem tegorocznego cyklu mistrzostw.