Skip to content Skip to navigation

Abarth staje się elektryczny i jeszcze bardziej ogólnoświatowy

Gama Skorpiona w Europie powiększa się o pierwszy w pełni elektryczny model – nowego Abartha 500e. Jest on jeszcze bardziej abarthowski niż kiedykolwiek, co oznacza, że oferuje porywający, a zarazem odważny styl oraz niezwykłe wrażenia z jazdy z taką samą dawką dobrej zabawy. Łącząc osiągi, moc elektryczną, styl i nowe, potężne brzmienie wydechu, nowy model ze znakiem Skorpiona zmienia zaawansowaną technologię w adrenalinę, a zrównoważony rozwój w osiągi.

Bardziej responsywny wobec zachowania kierowcy silnik elektryczny, dłuższy rozstaw osi, lepsze wsparcie dzięki szerszemu rozstawowi kół oraz lepsze wyważenie poszczególnych osi oferują pewność prowadzenia i dynamikę jazdy, zapewniając 500e szybszą reakcję, lepsze wejście w zakręt oraz większą prędkość pokonywania zakrętów i wychodzenia z nich. Nowy Abarth jest wyposażony w akumulator o pojemności 42 kWh zestawiony z potężnym silnikiem elektrycznym, co przekłada się na moc 113,7 kW/155 KM i łączy osiągi charakterystyczne dla marki z logo Skorpiona z innowacyjnością mobilności elektrycznej. Może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 7 sekund. Nowy model może więc pochwalić się najlepszym w swojej klasie przyspieszeniem, a wszystko to przy zerowej emisji spalin.

Jest on wyposażony w system szybkiego ładowania o mocy do 85kW. Aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na potrzeby dziennego przebiegu (około 40 km), potrzeba mniej niż 5 minut, czyli mniej więcej tyle samo ile zajmuje wybranie kolejnego celu podróży. Funkcja szybkiego ładowania umożliwia też naładowanie akumulatora do 80% w zaledwie 35 minut.

Turismo, Scorpion Street i Scorpion Track to trzy ekskluzywne tryby jazdy, pozwalające wzbogacić sportowe ustawienia i uwolnić pełną moc Abartha:

  • Tryb Turismo umożliwia płynne przyspieszanie i zapewnia niższą moc (moc maksymalna 100 kW zamiast 113 kW, moment obrotowy 220 Nm zamiast 235 Nm) dla wydajnej, ale wciąż ekscytującej jazdy.
  • Tryb Scorpion Street oferuje najwyższe osiągi przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu hamowania regeneracyjnego.
  • Tryb Scorpion Track jest przeznaczony dla kierowców poszukujących najwyższych osiągów.

Charakterystyczny ryk od zawsze jest znakiem rozpoznawczym marki. Nowy Abarth 500e jest pierwszym i jedynym samochodem miejskim, który może być wyposażony w generator dźwięku, specjalnie na życzenie klientów. Towarzyszy on pracy silnika, wiernie odtwarzając dźwięk silnika benzynowego Abartha. Został zaprojektowany tak, aby zaoferować wszystkie emocje, których każdy miłośnik marki poszukuje za kierownicą.

Liczne wyglądające bardziej agresywnie elementy nadwozia sprawiają, że Nowy Abarth 500e jeszcze bardziej przyciąga wzrok. Należą do nich m.in. nowy przedni sportowy zderzak, sportowa linia nakładek progowych, osłona przednia w zimnym białym kolorze, elementy ozdobne tylnego dyfuzora, specjalne felgi aluminiowe i nowe obudowy lusterek w kolorze Szary Titanium. Sportowy charakter podkreślają także reflektory Full-LED z nową sygnaturą Abartha, przednie i tylne hamulce tarczowe, nowy napis Abarth w ciemnym kolorze Szary Titanium, umieszczony z przodu i z tyłu, nowe boczne logo Skorpiona w wersji zelektryfikowanej oraz czarny otwierany dach z wbudowanym sportowym spojlerem w wersji cabrio. Wersja hatchback jest również wyposażona w tylne przyciemniane szyby.

Debiutujący nowy Abarth 500e Scorpionissima to ekskluzywna, bogato wyposażona, przyciągająca wzrok limitowana odsłona premierowa. Wyprodukowany w zaledwie 1949 egzemplarzach, czyli w liczbie, która stanowi hołd dla roku powstania marki, jest idealnym połączeniem ekskluzywności i sportowego charakteru. Dostępny w wersji hatchback i cabrio w nowym, ekscytującym kolorze Zielony Acid lub Niebieski Poison.

Marka rozpoczyna nową erę w swojej historii nie tylko dzięki elektrycznemu modelowi, ale też Abarthowi Pulse, który pojawił się w Brazylii.