Skip to content Skip to navigation

„Wycieczka po Europie w 1949 godzin” Anniversario z okazji urodzin marki na pokładzie Abartha 695 70° Anniversario

Już 24 lutego w holenderskim mieście Lijnden, 10 km od Amsterdamu rozpocznie się oficjalny tour samochodem Abarth 695 70° Anniversario po Europie.

Trasa poprowadzi przez Holandię, Belgię, Niemcy, Szwajcarię, Włochy, Francję, Hiszpanię oraz Portugalię i potrwa około 80 dni. W podróż wyruszą fani, dziennikarze oraz przedstawiciele 80 klubów Abartha, które liczbą ponad 110 tysięcy członków.

Inicjatywa, której gwiazdą ma być Abarth 695 70° Anniversario to forma uczczenia urodzin marki z logiem skorpiona. Na temat niesamowitej podróży przez Europę wypowiedział się Luca Napolitano, szef marek Fiat i Abarth w regionie EMEA - “Wydaje się, że to najlepszy sposób na zakończenie roku obchodów, w towarzystwie wszystkich naszych fanów, klubów i miłośników Abartha z całej Europy, z którymi spotykamy się w trakcie podróży. Będzie to podróż pod znakiem miłości do samochodów, radości z jazdy i osiągów”.

Abarth 695 70° Anniversario to limitowana edycja samochodu, który został wyprodukowany jedynie w 1949 egzemplarzach, aby z dumą świętować 70. urodziny marki. W standardowym wyposażeniu samochodu znajdują się m.in.:

  • 4-cylindrowy silnik 1.4 T-Jet o mocy 180 KM z turbosprężarką Garrett i 5-biegową manualną skrzynią biegów 
  • Sportowy układ Dual Mode Record Monza z czterema rurami wydechowymi 
  • Regulowany, sportowy tylny spojler, który można dopasować do stylu jazdy 
  • Komfortowe fotele Sabelt Tricolore z profilowanym podparciem bocznym i środkową częścią wykonaną ze skóry

Podróż dookoła Europy z marką Abarth zakończy się w połowie maja w Lizbonie. Dołącz do hucznych obchodów urodzin włoskiego producenta. Do zobaczenia na trasie!

Więcej informacji na temat wielokrotnie nagradzanej gamy samochodów Abarth na stronie www.abarth.pl