Skip to content Skip to navigation

Kolejne zwycięstwo samochodu Abarth 595 w plebiscycie „Auto motor i sport”

Czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto motor i sport” po raz piąty z rzędu nagrodzili samochód Abarth 595 tytułem „Best Car” w kategorii „Importowane samochody segmentu mini”.

Zwycięstwo piąty rok z rzędu nie może być dziełem przypadku. Co czwarty głos uczestników plebiscytu został oddany na Abartha 595, który wyprzedził wielu rywali w tym m.in. Skodę Citigo, Hyundaia i10 czy Toyotę Aygo. Cieszy również wysokie, drugie miejsce w rankingu samochodu Fiat 500.  Warto wspomnieć, że w kategorii ogólnej „Mini cars” obejmującej także niemieckie marki samochodów, Abarth 595 zajął wysokie drugie miejsce na podium, a tu za nim uplasował się miejski Fiat 500. Uzyskane w plebiscycie wyniki świadczą o wyjątkowej popularności samochodów koncernu Stellantis na rynku niemieckim, o czym wspomniał podczas ceremonii wręczenia nagród w Stuttgarcie Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth w regionie EMEA. Tylko w 2019 roku na niemieckim rynku sprzedanych zostało 3500 egzemplarzy samochodu Abarth 595.

Przyznana nagroda poszerza listę wyróżnień i sukcesów modelu 595. Jesteśmy dumni, że samochody z logo skorpiona nadal cieszą się ogromną popularnością i są wysoko oceniane zarówno przez kierowców, jak i profesjonalistów. Standardowa wersja samochodu Abarth 595 oferuje m.in.:

  • 4-cylindrowy silnik 1.4 T-Jet o mocy 145 KM z 5-biegową manualną skrzynią biegów 
  • Skórzaną kierownicę, deskę rozdzielczą w kolorze nadwozia z nowym chromowanym wykończeniem i starannie wykończone sportowe fotele 
  • Nowy system multimedialny Uconnect™ z 5-calowym dotykowym ekranem, 6 głośnikami, obsługą funkcji Bluetooth® 
  • Światła do jazdy dziennej z pozycyjnymi LED i polieliptyczne reflektory przednie

Był to już 44. plebiscyt zorganizowany przez magazyn „Auto motor i sport”, w którym czytelnicy dokonywali wybory najlepszych pojazdów. Blisko 103 tysiące osób zdecydowało się wziąć udział w głosowaniu i oceniło 387 modeli samochodów podzielonych na jedenaście kategorii.

Dziękujemy za okazane zaufanie. Przyznana nagroda potwierdza wyjątkowość samochodów Abarth. Miłośnicy marki już dziś mogą usiąść za kierownicą modelu 595 i przekonać się o jego wyjątkowych możliwościach.

Więcej informacji na temat plebiscytu zorganizowanego przez „Auto moto i sport”

https://www.auto-motor-und-sport.de/verkehr/leserwahl-best-cars-2020-kategorie-a-minicars/

Więcej informacji na temat wielokrotnie nagradzanej gamy samochodów Abarth na stronie www.abarth.pl